Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Rusija Sankt Peterburge pristatyta paroda – „Mstislavo Dobužinskio Lietuva“

Sankt Peterburge pristatyta paroda – „Mstislavo Dobužinskio Lietuva“

www.voruta.lt

Atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis Rusijoje pradėtas švęsti Sankt Peterburge, kur vasario 8 d. Šeremetevo rūmuose, Valstybiniame teatro ir muzikos meno muziejuje, iškilmingai atidaryta paroda „Mstislavo Dobužinskio Lietuva“. Atidarymo metu Baltojoje rūmų salėje skambėjo pianistų Sonatos ir Roko Zubovų atliekami M. K. Čiurlionio kūriniai bei operų arijos, kurias atliko Sankt Peterburgo Marijos teatro solistai.

Parodoje pristatoma unikali M. Dobužinskio darbų kolekcija, surinkta iš trijų didžiausių Lietuvos muziejų – Dailės, Teatro, kino ir muzikos bei Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės, o taip pat iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos rinkinių, Aleksandro Vasiljevo fondo bei privačios Mariaus Jankausko kolekcijos.

M. Dobužinskis gavo Lietuvos pilietybę 1924 m., padedant tuometiniam Lietuvos Respublikos ambasadoriui Rusijoje Jurgiui Baltrušaičiui. Iki 1938 m. menininkas gyveno ir kūrė Lietuvoje. Parodos idėjos ir jos realizacijos autorius Lietuvos dailės muziejaus vyriausias muziejininkas Skaistis Mikulionis teigia, kad Sankt Peterburge eksponuojami M. Dobužinskio darbai atskleidžia ne tik vieną paties menininko kūrybos periodų, bet ir vieną iš nuostabiausių Lietuvos istorijos tarpsnių, kurį M. Dobužinskis dokumentavo Vilniaus ir Kauno vaizdais, provincijos miestelių peizažais, dekoracijomis ir kostiumais Lietuvos Valstybės teatrui. Parodos salėse galima išgirsti  archyvinius įrašus iš M. Dobužinskio laikų Valstybinio teatro pastatymų. Taip pat yra lankytojai turi galimybė pamatyti filmuotą dokumentinę medžiagą apie tarpukario Lietuvą.

Kartu su muziejais parodą aktyviai rengė Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Sankt Peterburge Dainius Numgaudis su komanda. Parodą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros institutas. Nuolatinis iškiliausių Lietuvos dailės projektų generalinis rėmėjas – draudimo kompanija „BTA Baltic Insurance Company“.