Pagrindinis puslapis Europa Rusijos karinės grėsmės akivaizdoje Europa turi būti vieninga ir aktyvi

Rusijos karinės grėsmės akivaizdoje Europa turi būti vieninga ir aktyvi

Rusijos karinės grėsmės akivaizdoje Europa turi būti vieninga ir aktyvi

Europos liaudies partijos Europos parlamente frakcijos pirmininkas Manwredas Weberis

www.voruta.lt

Rusijos karinės grėsmės akivaizdoje Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos vadovybės nariai Lietuvoje išreiškė solidarumą ir vieningumą su Ukraina ir Baltarusijos opozicija.

Europos liaudies partijos, Europos parlamente frakcijos pirmininkas Manwredas Weberis Rusijos agresijos kontekste kėlė naujos realybės klausimą, kurioje agresyvus Kremliaus režimas pažeidžia kitų valstybių suverenitetą.

„Ši savaitė yra istorinė savaitė, nes visi Europos žmonės turi tą patį jausmą, kokį turi Baltijos valstybės. Tai iš tikrųjų yra istorinė savaitė, reikia tai pabrėžti,  viskas iš esmės keičiasi, jeigu mes pabusime naujoje realybėje, naujoje Europoje, kuri valdoma Putino valdžios, kur pažeidžiamos suverenios valstybės ir jų sienos, reikia kelti šį klausimą“, – argumentavo ELP frakcijos Europos Parlamente pirmininkas M. Weberis.

Lietuvoje viešėjęs ELP frakcijos vadovas džiaugėsi Vokietijos priimtu sprendimu stabdyti „Nord- Stream 2″ projektą, taip pat akcentavo Europos vienybę ir jos pasirengimą ateičiai, siekiant stabdyti V. Putino režimo agresiją.

„Aš labai džiaugiuosi, kad vakar Vokietijos Vyriausybė, aš būdamas vokietis tuo džiaugiuosi, suprato, kad „Nord- Stream 2″ negali būti patvirtinta ar tęstis šis projektas. Tai iš tikrųjų suteikia tam tikro patikimumo Vokietijai. Mums reikia kitų žingsnių, sankcijų ir rimtų pozicijų Europiniu lygmeniu. Taip pat mes turime suprasti, kad mums reikia ne tik reaguoti į situaciją, mums reikia ir pro-aktyvių sprendimų, mes turime parodyti Europos lygmens stiprybę, kad mes visi galime suvienyti savo pastangas ir geriau pasirengti ateičiai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Weberis.

Taip pat M. Weberis išreiškė solidarumą su Lietuva ir jos savarankiška užsienio politika dėl Kinijos.

„Kadangi lankomės Lietuvoje, taip pat norėčiau atkreipti dėmesį ir dėl Kinijos. Būtent šioje kovoje ginant savo nepriklausomą poziciją, mes turime palaikyti Lietuvą“, – palaikymą išreiškė M. Weberis.

Tėvynės sąjungos –  Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė- Mikulėnienė džiaugėsi Europos partnerių vienbalsiškumu ir jo teikiamais rezultatais siekiant atgrasyti nedemokratinių valstybių agresiją prieš suverenias demokratines valstybes  ir jų pasirinkimus.

„„Mūsų bendras darbas ir pastangos turbūt gali džiuginti, nes šiandiena Europa kalba vienu balsu. Galime pažymėti įvestas sankcijas ir Vokietijos poziciją dėl „Nord- Stream 2″. Taip pat norėčiau padėkoti mūsų politinės grupės vadovui už paramą Lietuvai migrantų krizės akivaizdoje ir dėl Kinijos spaudimo, dėl kitų dalykų. Tai yra tikrai ilgos bičiulystės ir bendradarbiavimo rezultatai, todėl šiandien yra malonu tais rezultatais džiaugtis, kada jie duoda konkrečius veiksmus“, – džiaugėsi TS- LKD seniūnė R. Morkūnaitė – Mikulėnienė.

Suomijos parlamento opozicijos lyderis, „Kokoomus“ partijos pirmininkas Petteri Orpo spaudos konferencijoje pabrėžė norą Vakarams būti stipriems ir vieningiems kovoje su Rusija.

„Šiaurės Europos šalys taip pat Baltijos valstybės ir kitos Europos valstybės besiribojančios su Rusija, turime savo patirtį, istorinę patirtį, kaip kovoti su Rusijos agresija ir mes žinome, kad turime būti stiprūs ir vieningi, mes negalime leisti palikti nei vienos valstybės. Todėl labai svarbu, kad mes čia esame šiandien. Mes ieškome būdų paremti Ukrainą, taip pat Baltarusijos opoziciją, šioje sudėtingoje situacijoje, turime nubrėžti aiškias linijas, aiškias ribas, negalime pritarti tokiam elgesiui“, – vienybę išreiškė Koalicjos partijos pirmininkas P. Orpo.

Latvijos valdančiųjų partijos „Vienotiba“ partijos pirmininkas Arvils Ašeradens akcentavo kylančius saugumo iššūkius Baltijos ir Rytų regionuose, kuriems reikia vieningo atsako išreiškiant solidarumą su Ukraina ir Rytuose esančiomis valstybėmis.

„Mes matome kaip senoji saugumo struktūra iš tikrųjų kyla dėl jos abejonių. Mes matome, kad Minsko susitarimų nesilaikoma. Mes turime sugalvoti naują sistemą ir tai yra labai svarbu, kad kolegos susiburtų ir sukurtų bendrą solidarumą opoziciją su Ukraina ir su Rytų bloko šalimis. Aš norėčiau pasakyti, kad labai svarbu padėtis šiuo metu čia kelia iššūkių ne tik dėl Ukrainos, bet kyla iššūkių saugumo sistemai, gyvenimo būdui, kyla iššūkiu ir pačiai NATO, ypač šiame regione. Tai nėra naujas dalykas“, – apie kylančias saugumo grėsmes argumentavo Vienybės partijos pirmininkas A. Ašeradens.

Estijos politikė, „Isamaa“ partijos pirmininkė Riina Solman spaudos konferencijoje išreiškė Estijos solidarumą su Ukraina pabrėždama Vakarų politikų paramą ir jų apsilankymus Kijeve, jog taip išreiškiama vienybė su Ukraina.

„Iš karo Ukrainoje niekam nebus naudos, todėl mes visi turime kaip galima tvirčiau palaikyti Ukrainą ir laikytis vieningi. Estija vis dar turi savo diplomatus Kijeve, mūsų vadovai lankėsi Kijeve šiomis dienomis, manau kad Vakarų šalių diplomatų lankymasis Ukrainoje, Kijeve iš tikrųjų demonstruoja, kad Ukraina nėra viena“, – Vakarų solidarumą pabrėžė Estijos politikė R. Solman.

Rusijos karinės grėsmės akivaizdoje vasario 22-23 dienomis Vilniuje lankosi Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos vadovybės delegacija. Delegacijos darbotvarkėje susitikimai su Lietuvos premjere Ingrida Šimonyte, Lietuvos užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu, Europos liaudies partijos šeimai priklausančių partijų lyderiais ir Lietuvos parlamentarais bei Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

TS-LKD pranešimas spaudai

Naujienos iš interneto