Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Rusija Rusija stiprina karą prieš Lietuvą ir stabdo lietuviškų pieno produktų įvežimą

Rusija stiprina karą prieš Lietuvą ir stabdo lietuviškų pieno produktų įvežimą

Nuo pirmadienio (2013-09-30) Rusija oficialiai ribos lietuviškų pieno produktų vežimą į Rusiją, praneša Interfaks. Apie tai informavo Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas, vyriausiasis gydytojas  sanitaras Genadijus Oniščenko.

Tačiau Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad tai tik asmeninės G. Onisčenko kalbos, nes Lietuva nėra gavusi jokių oficialių raštų tuo klausimu.

Tuo tarpu G. Oniščenko teigia, kad jie tokių drastiškų priemonių imsis todėl, kad turi pretenzjų lietuviškų pieno produktų kokybei.

Praėjusį ketvirtadienį, spalio 3 d., G. Oniščenko Interfaksui sakė: „Mes plėsime gynybines priemones. Neatmetu, kad kitą savaitę visa Lietuvos pieno produkcija bus sustabdyta prie Rusijos sienos“.

Rugsėjo 20-ąją G. Oniščenko pareiškė, kad apribojimai lietuviškai pieno produkcijai susiję su jų kokybe ir pavojumi sveikatai. Rugsėjo 28 d. jis pranešė, kad Rusijos sanitarinei tarnybai iškilo papildomų pretenzijų Lietuvai dėl jos pieno produktų. „Tai sausas pienas ir ne tik“, – sakė G. Oniščenko.

Pasak G. Oniščenko, Lietuva pastaraisiais metais vis didino pieno produkcijos kiekius į Rusiją, nors Lietuvoje mažėjo karvių skaičius. Todėl, pasak G. Oniščenkos, Lietuva pradėjo sausą pieną pirkti užsienyje.

Primename, kad rugsėjo 13-ąją Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius pranešė, kad Rusijos muitinė prieš Lietuvos vežėjus ėmėsi papildomų tikrinimo priemonių, todėl lietuvių automobilių eilės pasienyje nusitęsė ne vieną kilometrą.

Europos Komisija šią savaitę įspėjo Rusiją, kad ji dėl šių Rusijos veiksmų prieš Lietuvą kreipsis į Pasaulinę prekybos organizaciją (PPO).

Prieš kelias dienas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešai pareiškė, kad Rusija tokių kreipimųsi nebijo.

bernardinai.lt