Pagrindinis puslapis Kultūra Rokiškyje prasideda jubiliejinis teatrų festivalis

Rokiškyje prasideda jubiliejinis teatrų festivalis

Zinaida Paškevičienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Rokiškyje prasidėjo jubiliejinis trisdešimtasis teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“, skirtas Teatrų metams.

Tradiciškai renginį pradėjo teatras, pernai laimėjęs pagrindinį prizą. Šįkart scenoje – Lietuvos rusų dramos teatras su spektakliu „Gron hol kietas l metodas“.

30 metų Rokiškyje vykstantis profesionalių teatrų  festivalis – vienintelis toks šalyje. 1985-aisiais tuometinei rajono valdžiai gavus Kultūros ministerijos pritarimą, buvo nelengva privilioti didžiųjų miestų teatrus. Aktoriams buvo rengiamos ne tik ekskursijos po rajono įmones, bet ir vaišės. Pirmuosius šešerius metus spektakliai buvo rodomi ir kaimo kultūros namuose.

„Visi suspėdavo sugrįžti į Rokiškį. Kai pasirodydavo Jaunimo teatras, keturių teatrų aktoriai sėdėdavo ant laiptelių ir žiūrėdavo spektaklį. Jie sakydavo, kad tai – kažkokia neįsivaizduojamai nuostabi istorija“, – festivalio gyvavimo pradžią prisiminė ilgametis festivalio organizatorius Jonas Korenka.

Nuolatiniai festivalio dalyviai – Panevėžio Juozo Miltinio, Šiaulių dramos, Vilniaus „Lėlės“ teatrai. Po 4 kartus pagrindinį prizą laimėjo Nacionalinis dramos, Oskaro Koršunovo teatrai. Pasak teatralų, patį mieliausią, žiūrovų, prizą išsivežė Lietuvos rusų dramos teatras.

„Noriu padėkoti teatrams, kurie, nežiūrint nieko, važiavo į Rokiškį ir vaidino spektaklius. Buvo tokių metų, kai nebuvo už ką važiuoti, o salės liko apytuštės“, – susirinkusiems ačiū tarė Kultūros centro direktorė, festivalio organizatorė Nida Lungienė.

Festivalį remia ne tik Žemės ūkio ir Kultūros ministerijos, bet ir per 60 verslininkų. Jie apdovanoja geriausių moters, vyro, epizodinio, antraplanio vaidmenų atlikėjus ir kitus laimėtojus.

„Tėtis su labai gerbiamu aktoriumi Donatu Banioniu daug dėmesio skyrė šiam festivaliui, ir dabar, daugiau dirbant broliui ir kitiems šeimos nariams, tos tradicijos niekas tikriausiai nelaužys“, – kalbėjo vienas iš rėmėjų Andrius Trumpa.

Jubiliejiniame festivalyje dalyvaus 15 teatrų, jie suvaidins 19 spektaklių. Renginys baigsis kovo 24-ąją.