Pagrindinis puslapis Kultūra Ričardo Grigo fotografijų parodos „Artimas tolimas Sibiras“ atidarymas Lenkijoje

Ričardo Grigo fotografijų parodos „Artimas tolimas Sibiras“ atidarymas Lenkijoje

Ričardo Grigo fotografijų parodos „Artimas tolimas Sibiras“ atidarymas Lenkijoje

 

www.voruta.lt

Maloniai kviečiame į Ričardo Grigo fotografijų parodos „Artimas tolimas Sibiras“ atidarymą, kuris vyks Szajna galerijoje, Vandos Semaškovos teatre, Žešuve (Lenkija) rugpjūčio 21 d. 17.30 val. tarptautinio menų festivalio „TRANS/MISJE TRÓJMORZE“ metu.

2020 m. meno galerijoje „Fojė“ buvo suorganizuota retrospektyvinė Ričardo Grigo fotografijų paroda, kurioje buvo eksponuoti fotografijų ciklai iš skirtingų gyvenimo laikotarpių bei kelionių į Sibirą, Biuriatiją, Putorano plynaukštę, Sausio 13-osios įvykius bei Sąjūdžio laikmetį, Dalai Lamos su įžymia rašytoja Jurga Ivanauskaite fotografavimas bei fantastiškai pagauti kadrai iš gyvenimo.

Ričardas Grigas – fotografas ir keliautojas, tad šioje parodoje buvo gausu fotografijų, kuriose užfiksuota ne tik Lietuvos istorija, svarbūs įvykiai, bet ir kitų šalių kultūra, gamta, žmonės. Ričardo subtiliai perteiktas ironiškas požiūris atsispindėjo pagautuose kadruose bei sukūrė įdomius pasakojimus.
Parodoje eksponuojamų fotografijų įvairovė paskatino labiau įsigilinti į istorines temas, kurios yra aktualios ir skaudžios lietuviams, lenkams ir kitų tautų tremtiniams bei politiniams kaliniams, tad užgimė nauja Ričardo Grigo fotografijų paroda „Artimas tolimas Sibiras“ , kuri skirta ne tik Lietuvos , bet ir Lenkijos žiūrovui . Šioje parodoje eksponuojama 16 nespalvotų fotografijų , padarytų pastarųjų kelionių į Sibirą metu.
Pats parodos autorius paklaustas kodėl jam yra svarbus Sibiras, atsakė paprastai: „Todėl, kad tai egzistuoja. Tai atsakymas kodėl keliaujama į tokias atokias pasaulio vietas. Po daugelio metų pertraukos grįžau į Sibirą, keliavau į Putorano plynaukštę, esančią Krasnojarsko krašte, Rusijoje. Tai didelė paslaptinga vieta keliautojams už poliarinio rato. Sibiras – ne tik nuostabi gamta, svetingi įvairių Sibiro tautelių žmonės, bet ir skaudžios įvairių tautų tremties bei politinių kalinių įkalinimo vietos, todėl aplankiau Sibulon Gulago lagerį, pagarsėjusį savo žiaurumu bei lietuvių ir lenkų tremtinių kapines ir dar ten likusius gyventi tautiečius.“

Apie parodos autorių:

Ričardas Grigas gimė 1965 m. birželio 18 d. Kaišiadoryse, 1983 m. baigė Kaišiadorių II-vid. mokyklą. Nuo 1986 m. pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje operatoriaus asistentu dokumentikos padalinyje. Taip pat fotografuoti ir dokumentuoti Lietuvai svarbius istorinius įvykius, Atgimimo raidą. 1988 m. dalyvavo sudėtinguose filmavimuose Vidurinėje Azijoje, Tian Šanio bei Pamyro kalnuose.
1991 m. befilmuodamas Lietuvos alpinistų pasiruošimą Kaukaze , tai užfiksavo pats įkopdamas į Elbruso viršūnę. Taip prasidėjo susidomėjimas alpinizmu ir kitos ekspedicijos.

1991 m. liepos mėn. šv. Dalai Lamos XIV vizito Buriatijoje fiksavimas, Dalai Lama buvo pirmas istorijoje pasveikinęs Lietuvą su Nepriklausomybės atkūrimo aktu. Tais pačiais metais R. Grigas surengė parodą iš Buriatijos, Vilniaus universitete, Dalai Lamai lankantis Lietuvoje.

1992 m. Dalai Lamos į Buriatiją su įžymia rašytoja Jurga Ivanauskaite fotografavimas, rašytojai ši kelionė tapo dvasiniu keliu į Tibetą ir tai ypač atsispindėjo jos rašomose knygose.

1993 m. rugpjūčio 4d. kartu su Vladu Vitkausku užnešė Lietuvos trispalvę į Elbruso viršukalnę – misijoje Lietuvos vėliava aukščiausiuose pasaulio žemynų viršukalnėse.

2015 m. – 2016 m. asmeninės kelionės į Sibirą žiemą.

2019 m. kelionė į vieną sudėtingiausiai pasiekiamų pasaulyje Putorano plynaukštę. Visa tai atsispindi fotografijose „Sibiro gyvenimas“ .
Ričardo fotografijos nuolat eksponuojamos parodose Lietuvoje bei užsienyje, o 2020 metais jo fotografija papuošė „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2020“ albumą bei plakatą, nes spaudos fotografai patys išrinko jiems labiausiai patikusį kadrą, kurio autoriui – Ričardui Grigui – atiteko „Kolegų prizas“. 123 fotografai iš visos Lietuvos spaudos fotografijos konkursui pateikė virš 3700 nuotraukų, džiugu, kad Ričardo talentas, greita reakcija ir sąmojis buvo įvertintas ir pažymėtas. R. Grigas šiuo metu dirba ir gyvena Kaišiadoryse.

Naujienos iš interneto