Renginys

Muziejuje – knygos «Мемориал Кристионаса Донелайтиса в поселке Чистые Пруды. История создания» („Kristijono Donelaičio memorialas Čistyje Prudy. Sukūrimo istorija“) pristatymas.

Renginys įvyks 2014 m. vasario 28 d. 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda.

 

1964 m. Kaliningrado srities vadovybei priėmus nutarimą restauruoti buvusios liuteronų bažnyčios Čistyje Prudy (buv. Tolminkiemis) gyvenvietėje pastatą atkuriamuosius darbus vykdė Kauno kultūros paminklų restauracijos kolektyvas, vadovaujamas architekto dr. N. Kitkausko. Todėl neatsitiktinai jubiliejinio leidinio pagrindu tapo dr. N. Kitkausko literatūrinis darbas, kuriame jis aprašė Kristijono Donelaičio muziejaus, atidaryto 1979 m., sukūrimo istoriją.

Gausiai iliustruota, 400 puslapių knyga supažindina su memorialinio komplekso pastatais, su jų atstatymo ir restauracijos darbais. Leidinyje taip pat pateikiami nauji duomenys apie Tolminkiemį ir jo parapiją, apie K. Donelaičio giminės palikuonis, pristatoma muziejaus veikla, kuria siekiama saugoti ir populiarinti K. Donelaičio vardą.

Savotiškais knygos bendraautoriais tapo ir muziejaus lankytojai iš Lietuvos ir Rusijos, kurių rašyti atsiliepimai apie apsilankymą muziejuje yra publikuojami leidinyje. Prieduose taip pat galima susipažinti su retais dokumentais, jau tapusiais memorialinio komplekso dalimi.

Knyga «Мемориал Кристионаса Донелайтиса в поселке Чистые Пруды. История создания» („Kristijono Donelaičio memorialas Čistyje Prudy. Sukūrimo istorija“) – Kaliningrado srities Kultūros ministerijos, Kaliningrado srities istorijos ir dailės muziejaus bei Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondo bendradarbiavimo rezultatas. Leidybinis projektas buvo įgyvendintas vykdant Kaliningrado srities renginių, skirtų Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti, programą.

Knygą į rusų kalbą išvertė Rūta Leonova (Kaliningrado miesto Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugija), organizacinį darbą atliko K. Donelaičio kraštiečių klubo Kaliningrade pirmininkė Olga Dubovaja.

 

Knygos pristatyme dalyvaus:

Laimutė Kitkauskienė ir dr. Napalys Kitkauskas, knygos autoriai;

Rūta Leonova, vertėja;

Borisas Bartfeldas, redaktorius;

Olga Dubovaja, K. Donelaičio kraštiečių klubo Kaliningrade pirmininkė;

Vaclav Stankevič, Lietuvos Generalinis konsulas Kaliningrade;

dr. Arvydas Juozaitis, rašytojas, filosofas;

Liana Verdian, Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejaus mokslinė bendradarbė.

 

Renginį ves Klaipėdos universiteto istorikė dr. Silva Pocytė.

 

Maloniai kviečiame dalyvauti!

 

Pagarbiai

Odeta Blagnytė, muziejininkė-vadybininkė

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus