R. Juknevičienė: „Taivanas nėra tik JAV interesas, Prezidente E. Macronai“

R. Juknevičienė: „Taivanas nėra tik JAV interesas, Prezidente E. Macronai“

EP narė Rasa Juknevičienė

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre diskusijoje apie ES ir Kinijos santykius, didėjančią Kinijos galią ir ryžtą bei ES atsakomąsias priemones pabrėžė, kad ES strategija dėl Kinijos labai reikalinga, nors ir vėluojama ją priimti.

„Pandemija Europą pažadino, o Rusijos karas atvėrė akis – strategija dėl Kinijos būtina. Teisingai strategijai reikia teisingo padėties įvertinimo. Rusija ir Kinija turi tą patį tikslą – sunaikinti demokratinio pasaulio plėtrą, nes demokratija yra grėsmė abiem regionams“, – sakė EP narė.

Kinijos tikslai dar didesni – užvaldyti kiek galima daugiau pasaulio.

Pasak parlamentarės, strategijos svarbiausias principas – demokratijų vienybė. Negalima kartoti tų pačių klaidų, nes jau pasimokyta iš priklausomybės nuo Rusijos.

„Šiandien, kai kalbame apie saugumą, reikia kalbėti ne apie autonomijas, o apie bendrą demokratijų strategiją, įveikiant autokratijas ir diktatūras, – pabrėžė R. Juknevičienė. – M. Weberis (ELP frakcijos vadovas) yra teisus – Taivanas nėra tik JAV interesas, Prezidente E. Macronai. Ši kinų tautos dalis, kaip ir Hong Kongas, įrodė, jog demokratija kinams nėra svetimas reiškinys.

Kinija siekia skaldyti Europą. Ryškiausias pavyzdys – 17+1, Kinijos bei Centrinės ir rytų Europos bendradarbiavimo formatas. Pasak R. Juknevičienės, pirmas žingsnis kuriant strategiją galėtų būti šio formato atsisakymas.

„Kviečiu tiek Rusijos, tiek Kinijos atžvilgiu turėti ilgalaikę strategiją, kurios tikslas būtų ne trumpalaikė nauda, o tvari taika ir saugumas Europos kontinenete“, – sakė EP narė.

Šių metų pradžioje Europos Parlamentas paragino atnaujinti ES ir Kinijos santykių strategiją ir atsižvelgti į didėjančią Kinijos galią pasaulyje, labiau represyvią vidaus ir agresyvesnę jos užsienio politiką.

Europos Parlamento narių 

A. Kubiliaus, R. Juknevičienės ir L. Mažylio biuras

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.