Projektas „Grįžtu namo“ kviečia į gimtinę: prof. Tado Šumsko kūrybos vakaras

Projektas „Grįžtu namo“ kviečia į gimtinę: prof. Tado Šumsko kūrybos vakaras

Prof. Tadas Šumskas (centre) su atlikėjais ir vakaro dalyviais. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Vievio kultūros centro įgyvendina projektą „Grįžtu namo“, skirtą iš Vievio kilusių ir Vievyje gyvenusių garsių šalies menininkų kūrybos pristatymui.

Birželio pirmąjį pirmadienį į gimtąjį Vievį trumpam grįžo maestro Tadas Šumskas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorius, kompozitorius, chorų vadovas. Grįžo ne vienas – su Pavilnio moterų choru „Dainų sodai“.

Jaukaus ir šilto vakaro metu vienas kitą keitė maestro prisiminimai apie vaikystę Vievyje, mokyklą, mokslo draugus ir pedagogus, kaimynus, smagius nuotykius, pasakojimai apie Šumskų giminės šaknis ir jos sąlytį su Vieviu.

Renginio vedėja Silvija Bielskienė prof. Tadą Šumską pavadino Žmogumi-orkestru. Išties maestro veikla neįtikėtinai plati: pedagogas, daugiau kaip keturis dešimtmečius skiriantis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų profesiniam rengimui, vyrų chorų „Vytis“ ir „Aidas“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Lietuvos dainų švenčių, Pasaulio lietuvių dainų šventės, Baltijos šalių studentų dainų švenčių „Gaudeamus “  vyriausiasis dirigentais, chorinių kūrinių rinkinių sudarytojas, respublikinių ir tarptautinių chorų konkursų vertinimo komisijų narys. Ir tai tikrai ne visos sritys, kuriose prasmingai dirbo maestro. Už nuopelnus profesorius pelnė daugybę apdovanojimų.

Koncerte dainavo Vievio kultūros centro vyrų ansamblis CON MOTO. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Koncerto metu skambėjo prof. Tado Šumsko aranžuotos ir originalios dainos. Kiekviena „Dainų sodų“ atliekama daina, turi savą istorija, kurią maestro pasakojo tai su jam būdingu humoru, tai nostalgiškai. Profesorius ne vieną dešimtmetį vadovavo vyrų chorams, gausu vyrų chorams skirtų jo aranžuočių, todėl ypatingą spalvą koncertui suteikė Vievio kultūros centro vyrų ansamblio atliekamas kūrinys. Išraiškingas ir patrauklus Silvos Bielskienės vakaro vedimas, paties maestro gebėjimas bendrauti su publika, suteikė ne tik žinių apie T. Šumsko kūrybą bei veiklą, bet ir galimybę pažinti maestro – itin intelektualią, paprastą ir nuoširdžią asmenybę.

Namo grįžusį prof. Tadą Šumską sveikino ir jam dėkojo Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius, Administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė, Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas, Vievio kultūros centro direktorė Audronė Stepankevičiūtė. O gėlės – vieviečių padėka garsiam ir gerbiamam žemiečiui.

Projektas „Grįžtu namo“, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės, dar tik įsibėgėja. Namo – į Vievį – šiemet žada grįžti ir kiti garsūs šalies menininkai. Pažinkime juos iš arčiau koncertuose-susitikimuose.

Audronė Stepankevičiūtė

Projekto „Grįžtu namo“ vadovė