Projektas „Grįžtu namo“: Irmanto Jankaičio kūrybos vakaras

Projektas „Grįžtu namo“: Irmanto Jankaičio kūrybos vakaras

Irmantas Jankaitis spektaklyje „Pasaka apie Vėžliuką“. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Audronė Stepankevičiūtė, projekto „Grįžtu namo“ vadovė, www.voruta.lt

Vievio kultūros centras tęsia Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės projektą „Grįžtu namo“. Birželio pabaigoje įvykusio susitikimo su Vievio bendruomene „kaltininkas“ – aktorius, muzikas Irmantas Jankaitis. Tiesa, jis ne grįžo namo, kaip skelbia projekto pavadinimas. Jis – namuose: Irmantas Vievyje gimė, čia su gausia šeima gyvena ir dabar. Gal todėl įvairaus amžiaus publiką subūręs vakaras su garsiu vieviečiu buvo itin jaukus.

Irmantas Jankaitis mokėsi Vievio vidurinėje ir muzikos mokyklose, Vilniaus Juozo Tallat Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje studijavo saksofono specialybę. Išbandė ir klasikinį dainavimą – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Vaclovo Daunoro klasėje studijavo operos vokalą, tačiau tikrąjį save atrado aktorystėje, studijuodamas Lietuvos muzikos ir tetaro akademijoje J. Vaitkaus kurse. Irmanto kūrybinėje biografijoje – vaidmenys J. Vaitkaus, O. Koršunovo, E. Nekrošiaus, C. Graužinio spektakliuose, nemaža patirtis televizijos serialuose, animacinių filmų garsinimas. Irmanto Jankaičio – vokalisto – talentu publika gėrėjose įvairiuose šalies festivaliuose ir koncertuose atliekant V. Puskunigio A. Martinaičio, V. Bartulio , Br, Kutavičiaus, A. Jasenkos, A. Kučinsko kūrinius; jis vaidino K. Antanėlio miuzikle „Meilė ir mirtis Veronoje“,  R. Radzevičiaus miuzikle „Jūratė ir Kastytis“. Vis dėlto Vilniaus teatras „Lėlė“ tapo nuolatine ir pagrindine aktoriaus kūrybos vieta.

Po spektaklio su mažaisiais žiūrovais. Stovi iš dešinės – aktoriaus mama Bronislava Jankaitienė, Irmantas Jankaitis, aktorė Janina Gudzinevičiūtė. Liudmilos Felčinskajos nuotr.

Į susitikimą su vieviečiais Irmantas Jankaitis pasikvietė kolegas iš teatro „Lėlė“. Maži ir dideli vakaro dalyviai turėjo galimybę pamatyti šio teatro spektaklį „Pasaka apie Vėžliuką“ (Žanio Gryvos pasakos motyvais; rež. ir dail. A. Mikutis, komp. A. Jegelevičius). Būtent šiuo spektakliu Irmantas pradėjo savo kelią „Lėlėje“. Vėžliuko vaidmenį atliko aktorė Janina Gudzinevičiūtė, o mūsų žemietis – daugybę kitų vaidmenų. Vievio publika pasijuto kaip tikrame teatre su dekoracijomis, apšvietimu, įgarsinimu, be to turėjo galimybę patirti, kaip talentingas aktorius, keisdamas balso tembrą bei išraiškos būdą, gali įkūnyti įvairiausius personažus. O spektaklio metu skambėjusios dainos leido pasigėrėti sodriu I. Jankaičio bosu.

Po spektaklio vykusiame jaukiame pokalbyje vieviečiai klausėsi maestro prisiminimų apie Vievyje praleistą vaikystę, profesijos pasirinkimo kelius, šmaikščių pasakojimų iš mokyklos, studijų ar aktorinės veiklos metų.

Be abejo, vieno vakaro nepakanka pažinti plačią Irmanto Jankaičio meninę veiklą. Todėl naujame kultūros centre vieviečiai lauks dažnesnių susitikimų talentinguoju žemiečiu.