Pagrindinis puslapis Lietuva Projektą dėl 2018-ųjų paskelbimo Ievos Simonaitytės metais svarstys kitas Seimo komitetas

Projektą dėl 2018-ųjų paskelbimo Ievos Simonaitytės metais svarstys kitas Seimo komitetas

Seimas nepritarė pagrindinio Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto išvadai atmesti Seimo nutarimo „Dėl 2018 metų paskelbimo Ievos Simonaitytės metais“ projektą (Nr. XIIP-3987). Už komiteto išvadą balsavo 17 Seimo narių, prieš – 28, susilaikė 27 parlamentarai. Nepritarus Seimo komiteto išvadai, nuspręsta pavesti projektą svarstyti kitam – Valstybės valdymo ir savivaldybių – komitetui.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, atsižvelgdamas į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nuomonę ir Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos siūlymą, siūlė projekto iniciatoriams apsvarstyti galimybę Ievos Simonaitytės metais paskelbti 2022-uosius, kai bus minimos 120-osios rašytojos gimimo metinės.

Svarstomu nutarimo projektu Ievos Simonaitytės metais siūloma paskelbti 2018-uosius ir tokiu būdu įvertinti, kad Ieva Simonaitytė yra paskutinė Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja ir išskirtinių lietuvininkų likimų vaizduotoja, savo kūriniuose garsinusi etnografinį Klaipėdos krašto savitumą.

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyresnysis specialistas

Rimas Rudaitis