Pagrindinis puslapis Lietuva Mažoji Lietuva Pristatomas neringiškių kultūros almanachas „Dorė“

Pristatomas neringiškių kultūros almanachas „Dorė“

Šiandien, 16val. Nidos kultūros turizmo informacijos centre „Agila“ pristatomas neringiškių kultūros almanachas „Dorė“. Nuo 2010  metų Neringos Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos leidžiamas almanachas – trečiasis, skaitytojui į rankas jis patenka jubiliejiniais  Martyno Liudviko Rėzos metais, kai pažymime šios ryškiausios visų laikų  Kuršių nerijos asmenybės  240- ąsias  gimimo metines (Rėza gimęs užpustytuose Karvaičiuose, tarp šiandieninės Preilos ir Pervalkos).

                Neringiškių „Dorė“ ne tik reprezentuoja Neringos savivaldybės skiriamą M. L. Rėzos premiją, kalbindama šios premijos laureatus, bet ir atveria kol kas visuomenei  mažai  žinomus Rėzos asmenybės, jo gyvenimo ir  veiklos aspektus, atkreipia dėmesį į reikšmingiausias vietos kultūrai ir istorijai datas. Kita vis dar epizodiškai aptariama tema – tai pokarinė Neringos istorija, kurią pirmieji “Dorėje“ atskleisti ėmėsi ne istorikai, o žurnalistai.

                      Almanacho pavadinimas „ Dorė“ simbolizuoja naująją Neringos istoriją:  po karo kurėnus mariose išstūmė dorės (kolektyvinei žvejybai  skirti mediniai laivai su varikliais), o  pasitraukus į Vakarus seniesiems nerijos gyventojams, jų vietą užėmė iš Rusijos ir Lietuvos atsikėlę naujakuriai – jų palikuonys yra šiandieniniai neringiškiai.

                      „Dorės“ puslapiuose pristatomi ir šiandieniniai Neringos kūrėjai – poetai, prozininkai bei vizualinių menų atstovai – neringiškiai juvelyrai.

Daugiau informacijos tel. 8 682 14195

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė