Pagrindinis puslapis Uncategorized Prieš prasidedant Dainų šventei – paskutiniai „egzaminai“ meno kolektyvams

Prieš prasidedant Dainų šventei – paskutiniai „egzaminai“ meno kolektyvams

Kiek daugiau nei šimtui dienų likus iki jubiliejinės Dainų šventės, vis daugiau šalies menininkų džiaugiasi įveikę baigiamąsias apžiūras. Jau paaiškėjo Teatro dienos, kanklių koncerto dalyviai, baigtos ir liaudiškų kapelų apžiūros. Kitų reginių dalyvių apžiūros įpusėjo ir baigsis kovo mėnesį. Vėliausiai vyks liaudies meno dirbinių apžiūra – balandžio pradžioje paaiškės, kurie darbai pateks į Dainų šventės katalogą ir bus pristatyti Taikomosios dailės muziejuje vyksiančioje Liaudies meno parodoje. Nepaisant apžiūrų pabaigos, kolektyvai rengsis šventei iki pat jos pradžios – štai kanklininkių pasirodymus didžiųjų šalies miestų gyventojai turės galimybę išvysti prieš pat Dainų šventę.

„Ne veltui Dainų šventę vadiname svarbiausiu šalies kultūros įvykiu – juk pasirengimas jam vyksta ištisus ketverius metus. Tai, ką išvysta susirinkę žiūrovai, – tik išsiskleidęs žiedas, puošiantis tūkstančių atlikėjų, kolektyvų vadovų ir šventės rengėjų, meno vadovų kelerių metų darbą kuriant ir kruopščiai šlifuojant būsimos programos numerius. Didžiuojamės visais savo dalyviais ir kviečiame šalies gyventojus jau dabar planuoti liepos mėnesį pirmiausia apsilankyti Dainų šventėje, kad ji taptų ir visų mūsų švente“, – sako Dainų šventės direktorius Saulius Liausa.

Planuojama, kad liepos 2–6 d. vyksiančioje šventėje savo pasirodymus surengs per 37 tūkst. dalyvių. Net tūkstantis iš jų atvyks iš daugiau kaip dešimties užsienio šalių. Tikimasi, kad Ansamblių vakare dalyvaus apie 5 tūkst., Folkloro dienoje – 6 tūkst. atlikėjų, Šokių dienoje suksis 8 tūkst. šokėjų, o finalinėje Dainų dienoje tikimasi sulaukti net 12 tūkst. dainininkų.

Šiais metais į Dainų šventę įtraukto renginio – Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinėms paminėti  skirtos Teatro dienos „Dyvų dyvai“ – dalyviai paaiškėjo bene anksčiausiai. Jau praėjo suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros, artimiausiu metu baigsis ir lėlių teatrų apžiūros. Tikimasi, kad Teatro dienoje dalyvaus apie tūkstantį dalyvių, parengusių ištraukas iš K. Donelaičio „Metų“ (suaugusiųjų teatro kolektyvai), spektaklius pagal šio autoriaus pasakėčias (lėlių teatrai) ir metų laikus (vaikų ir jaunimo teatrai). Teatrų pasirengimą Dainų šventei jau birželio pradžioje galės įvertinti druskininkiečiai – kurorto 220 metų jubiliejaus šventės metu vyks Teatro dienos dalyvių pasirodymai.

Beveik 600 dalyvių tikimasi sulaukti ir Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje vyksiančiame kanklių koncerte „Skambėkite, kanklės“. Jau baigtos ansamblių apžiūros, toliau vyks peržiūros-repeticijos, o birželį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose surengti kanklininkių koncertai. Organizatorius ypač džiugina tai, kad nuo 1998 m. į dainų šventes įtraukus kanklininkių pasirodymus, pastaraisiais metais jaunimas itin veržiasi groti šiuo instrumentu.

Dainų šventėje dalyvaus ir 79 kapelos, kurioms atstovaus 900 atlikėjų. Daugiausia kapelų atvyks iš Kauno, Šiaulių ir Panevėžio rajonų, kuriuose itin puoselėjamos liaudies muzikos tradicijos.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų instrumentų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies jaunus ir senus, šeimas ir vaikus dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas.

 

 

 

Daugiau informacijos:

Kultūros informacijos poskyris,

Eglė Ladigienė, tel. (8 5) 261 47 63