Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prie „Parko“ pradeda veikti žuvų turgus

Prie „Parko“ pradeda veikti žuvų turgus

Šviežios jūros žuvys pagaliau pasieks ir vilniečius. Šalia išparduotuvių centro „Parkas” Vilniuje, Šiaurės miestelyje, nuo rytdienos, lapkričio 10-osios, pradeda veikti žuvų turgus.

Žuvis jam tieks ir prekiaus žvejybos kompanijos „Prekybos namai Aistra“ ir „Septynios pėdos“.

Prekybos centrus Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje valdanti „Ogmios“ įmonių grupė vietą prekybai šalia centrų suteikia nemokamai.

Žuvies turgūs steigiami bendradarbiaujant su Lietuvos žuvininkystės produktų asociacija.
 

Šalia „Parko“ žvejai ketina prekiauti kiekvieną dieną, tačiau užtikrinti, kad tikrai atveš šviežios žuvies, negali. „Esame labai priklausomi nuo oro sąlygų. Planavome atvažiuoti praėjusią savaitę, tačiau dėl audringos jūros negalėjome išplaukti žvejoti“, – sakė bendrovių vadovas Saulius Petrauskas. Rytoj žvejai į Vilnių žada atvežti apie toną ką tik pagautų menkių ir plekšnių. Jie spėja, kad po savaitės kitos turėtų prasidėti ir stintų sezonas.
 
Šalia prekybos centrų „Babilonas II“ Panevėžyje ir „Bruklinas“ Šiauliuose prekiaujantys bendrovės „Stakutis“ žvejai pirmųjų prekybos dienų rezultatais patenkinti. Jie atvažiuoja tik šeštadieniais. Dar prieš atidarant žuvų turgų ten rikiuojasi eilutės žmonių, pasiilgusių šviežios žuvies. Vidutiniškai venas pirkėjas nuperka už 80 litų. Menkių kilogramo kaina šiuose žuvų turguose svyruoja apie 7-9 litus.
 
„Mintis organizuoti prekybą šviežia žuvimi kilo tuomet, kai iš valdžios pusės nebeliko reikalavimo visą pagautą žuvį parduoti per aukcioną. Žvejai, kaip ir ūkininkai, prekiaudami savo prekėmis patys, be tarpininkų, gali pasiūlyti geresnę kainą, operatyviau jas tiekti. Asociacijos vadovai padėjo greitai surasti partnerius – Klaipėdos žvejybos bendroves. Esame tikri, kad prekyba bus naudinga ir pirkėjams, ir žvejams, ir prekybos centrams. Pirkėjai galės įsigyti iki šiol reto Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje produkto – šviežios žuvies, žvejai daugiau užsidirbti, o prekybos centrai pritrauks daugiau pirkėjų“, – sakė „Ogmios“ prekybos miesto projektų vadovas Andrius Razmus.
 
Žuvies turgus įsikurs „Parko“ kieme, šalia mėsos gaminiais prekiaujančio bendrovės „Dora“ paviljono.
 
Išsamesnės informacijos teirautis: Algimantas Rudys, UAB „Stakutis“ vadovas, 8 688 95347

Alfonsas Bargaila, Lietuvos žuvininkystės produktų asociacijos pirmininkas, 8 687 53859


Saulius Petrauskas, „Prekybos namai aistra“ ir UAB „Septynios pėdos“ vadovas, 8 698 24060

Andrius Razmus, „Ogmios prekybos miesto“ projektų vadovas 8 652 2432, andrius.razmus@ogmios.lt,

Naujienos iš interneto