Pagrindinis puslapis Lietuva Prezidento dėmesys patriotiškumui Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos Rugsėjo 1-osios šventėje

Prezidento dėmesys patriotiškumui Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos Rugsėjo 1-osios šventėje

Prezidento dėmesys patriotiškumui Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos Rugsėjo 1-osios šventėje

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Rugsėjo 1-osios – Mokslo ir žinių dienos – proga dalyvavo Juozo Lukšos gimnazijos mokslo metų pradžios šventėje. Šalies vadovas gimnazijai įteikė istorinę Lietuvos vėliavą, vedė pilietiškumo pamoką abiturientams, atidarė atnaujintą Juozo Lukšos-Daumanto muziejų.

„Jūs saugote Lietuvos istorinės asmenybės – Juozo Lukšos-Daumanto istorinę atmintį, o per ją puoselėjate ir tautos tapatybės išsaugojimą. Jūsų pavyzdys yra svarbus ir sektinas. Todėl linkiu to neapleisti“, – sakė valstybės vadovas.

Atidarymo ceremonijoje Prezidentas gimnazijos bendruomenei įteikė ypatingą dovaną – Lietuvos istorinę vėliavą, kurioje vaizduojamas Lietuvos Vytis. „Simboliška, kad ne kas kitas, o Juozas Lukša- Daumantas Vytį išraižė ir Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio antspaude. Kasdien, taip pat ir šiandien, mano švarko atlape puikuojasi Vytis, kuris man yra laisvės ir veržlumo simbolis“, – kalbėjo šalies vadovas.

Po atidarymo ceremonijos šalies vadovas kartu su gimnazijos direktoriumi, istorijos mokytoju-ekspertu Vidmantu Vitkausku abiturientams vedė pilietiškumo pamoką „Ką reiškia šiuolaikinėje visuomenėje būti atsakingu už savo valstybę“. Pamokoje Prezidentas su abiturientais diskutavo, ką mums, lietuviams, šiandien reiškia patriotiškumas ir laisvė, kokia yra gyvenimo prasmė.

Šalies vadovas atidarė gimnazijoje įsikūrusį atnaujintą Juozo Lukšos-Daumanto atminimo muziejų, kurio ekspozicijos buvo kruopščiai renkamos ir saugomos ne vieną dešimtmetį, o muziejus pirmą kartą duris atvėrė dar 1994-aisiais.

Prezidento komunikacijos grupė