Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentė žvelgs į ateitį

Prezidentė žvelgs į ateitį

Pirmąjį metinį pranešimą prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime turėtų perskaityti balandžio viduryje. Jame Lietuvos vadovė žada pabrėžti, kokių konkrečių darbų laukia krašto žmonės.
 
Pirmasis prezidentės D. Grybauskaitės pranešimas turėtų gerokai skirtis nuo jos pirmtako, kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus Seime sakytų metinių kalbų. Valstybės vadovė, anot jos patarėjų, daugiausia dėmesio ketina skirti ne padėčiai krašte konstatuoti. Ji žada nubrėžti gaires, kaip įgyvendinti svarbiausius laukiančius darbus.
 
Dalykiškas pranešimas
 
Diena, kada prezidentė D.Grybauskaitė istorinėje Seimo Kovo 11-osios salėje skaitys tradicinį metinį pranešimą, dar nėra aiški. Tačiau valstybės vadovės atstovas spaudai Linas Balsys LŽ vakar tikino, kad tai veikiausiai įvyks po Velykų. „Reikės suderinti darbotvarkę su Seimu, pažiūrėti, kada būtų galima“, – sakė jis.
 
Ankstesni prezidentai paprastai skaitydavo nuo 40 minučių iki 1,5 valandos trukdavusius metinius pranešimus. L. Balsys tikino, kad D. Grybauskaitės metinio pranešimo trukmė dar nėra aiški. „Tačiau prezidentė kalbės tiek, kiek manys esant būtina“, – pažymėjo jis.
 
Prezidentės patarėjai LŽ pabrėžė, kad D. Grybauskaitė nemėgsta tuščiažodžiauti. Todėl, pasak jų, Lietuvos vadovės metinis pranešimas bus dalykiškas ir koncentruotas į, jos nuomone, svarbiausias problemas.
 
Nurodys ateities darbus
 
Pagrindinės metinio pranešimo gairės dar tik dėliojamos. Tačiau L. Balsys tikino, kad tai bus rimtas politinis pranešimas, o ne ataskaita apie nuveiktus darbus. „Apie pagrindinius akcentus kalbėti kol kas per anksti, nes jie dar tik rengiami. Tačiau tai bus ne konstatuojamasis atliktų darbų įvertinimas, o rimtas politinis pranešimas. Jame paprastai akcentuojamos politinės gairės, perspektyvos ir ateities vizijos“, – LŽ sakė L. Balsys.
 
Jo teigimu, D. Grybauskaitė aktyviai dalyvauja rengiant metinį pranešimą. Anot L. Balsio, valstybės vadovė reiškia daug minčių, idėjų ir pastabų. „Be abejo, politiniai patarėjai padeda sisteminti visą medžiagą. Tačiau prezidentės indėlis yra esminis“, – pabrėžė L. Balsys.
 
Svarbiausia – žmogus
 
LŽ šaltinių prezidentūroje teigimu, vidaus politikos srityje D. Grybauskaitė ketina pabrėžti prioritetus, kuriais rėmėsi dalyvaudama prezidento rinkimuose. „Valstybės vadovė ketina tesėti pažadus, su kuriais ėjo į rinkimus. D. Grybauskaitė žada pagrįsti tai, ką yra padariusi ir ką dar ketina padaryti ateityje“, – pažymėjo LŽ šaltiniai prezidentūroje.
 
Neoficialiai teigiama, kad krašto ir jo gyventojų gerovė, pagarba žmogui, moralinių vertybių atkūrimas bei įprasminimas valstybės gyvenime gali tapti pagrindinėmis šalies vadovės metinio pranešimo temomis.
 
Užsienio politikos gairės
 
D. Grybauskaitė nuošalyje neketina palikti ir valdančiosios koalicijos laukiančių iššūkių bei parlamentinės kontrolės svarbos. Esą prezidentė gali pažymėti, kad ne tik politinė situacija krašte yra gana sudėtinga.
 
Teigiama, kad kalbėdama apie Lietuvos užsienio politiką D. Grybauskaitė greičiausiai pabrėš santykių su kaimynėmis, ypač Rytų valstybėmis – Rusija ir Baltarusija – gerinimo būtinybę. Neatmetama galimybė, kad prezidentė taip pat pasisakys už institucinį Europos Sąjungos stiprinimą ir Lietuvos vaidmenį šiame procese.
 
„Lietuvos žinios“ nuotr.
 
 
Nuotraukoje: Metinį pranešimą prezidentė D. Grybauskaitė skaitys istorinėje Seimo Kovo 11-osios salėje