Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Prezidentė Niujorke susitiko su Hillary Clinton

Prezidentė Niujorke susitiko su Hillary Clinton

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Niujorke susitiko su buvusia JAV valstybės sekretore Hillary Clinton. Susitikime aptarti Europos ir viso pasaulio saugumui kylantys nauji iššūkiai, transatlantinių ryšių stiprinimas, Lietuvos ir JAV dvišalis bendradarbiavimas.

Pasak Prezidentės, situacija Ukrainoje kelia grėsmę viso pasaulio saugumui, todėl transatlantinis bendradarbiavimas šiandien yra ypač svarbus ir reikalingas. Lietuva vertina JAV lyderystę siekiant sustiprinti Baltijos regiono saugumą. Prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, JAV pirmosios sustiprino Baltijos šalių oro policijos misiją, taip pat į bendras karines pratybas atsiuntė savo karius.

Susitikime taip pat aptarti rugsėjo pradžioje Velse vykusio NATO vadovų susitikimo sprendimai ir jų įgyvendinimas. Šiame susitikime sutarta dėl papildomų saugumo priemonių Baltijos regione, nuspręsta reguliariai atnaujinti gynybos planus, sukurti greitojo reagavimo NATO pajėgas ir didinti jų parengtį reaguojant į kylančius iššūkius, taip pat nutarta Baltijos šalyse kurti NATO vadavietes.

Lietuvos vadovė su Hillary Clinton aptarė Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo stiprinimą. Pasak Prezidentės, JAV yra patikima mūsų šalies partnerė, kuri visada palaikė Lietuvos siekį sukurti nepriklausomą, demokratišką valstybę ir įsitvirtinti tarptautinėje bendruomenėje. Stiprėjantys abiejų valstybių ryšiai vis dažniau virsta konkrečiais projektais ir iniciatyvomis įvairiose srityse.

Prezidentė taip pat padėkojo Hillary Clinton už asmeninį indėlį stiprinant Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą. Būdama JAV valstybės sekretore, ji nuolat reiškė tvirtą paramą Lietuvos energetinio saugumo siekiams ir aktyviai palaikė Lietuvos tikslus užtikrinti Baltijos regiono saugumą bei NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pratęsimą neribotam laikui.

Hillary Clinton buvo 67-oji JAV valstybės sekretorė, pareigas ėjusi 2009-2013 metais. Ji yra viena iš svarbiausių JAV Demokratų partijos lyderių.

Nuotraukos – R. Dačkus

2014-09-23, Prezidentės spaudos tarnyba