Pagrindinis puslapis Lietuva Sportas Prezidentė linki olimpiečiams garbingai atstovauti Lietuvai

Prezidentė linki olimpiečiams garbingai atstovauti Lietuvai

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos olimpinės rinktinės palydėtuvėse į XXXI olimpiados žaidynes Rio de Žaneire.

„Tautos ruošiasi olimpiadoms tikėdamos, kad sportas reiškia taiką, draugystę, garbę ir kiekvienos valstybės orumą. Tačiau šią naktį viena iš valstybių buvo užpulta per savo orumo ir valstybingumo šventę“, – sakė Prezidentė, kviesdama pagerbti Nicoje žuvusius žmones tylos minute.

Šalies vadovė, kreipdamasi į olimpiečius, pabrėžė, kad olimpiada – ne tik šventė, tai metas, kai geriausi mūsų sportininkai, pasklidę po visą pasaulį, vėl sugrįžta atstovauti Lietuvai.

„Jūs kiekvienas būsite mūsų širdyse, dėl kiekvieno jaudinsimės, žiūrėsime jūsų varžybas ir linkėsime viso geriausio. Noriu padėkoti visiems, kurie savo darbštumu, užsispyrimu, valia ir talentu pasiekėte galimybę dalyvauti olimpiadoje, parodyti, kad ir nedidelė valstybė turi nuostabių sportininkų“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė taip pat padėkojo treneriams ir visiems, kurie dirbo su sportininkais, jiems padėjo, suprato ir palaikė.

Prezidentė įteikė Lietuvos vėliavą olimpinės rinktinės kapitonei, buriuotojai, olimpinei vicečempionei ir pasaulio čempionei Gintarei Scheidt, kuri vėliavą neš per olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją.

Rio de Žaneire Lietuvai atstovaus 68 sportininkai. Jie įsilies į daugiau nei 10 tūkst. sportininkų gretas iš 206 šalių, kurie varžysis 28 sporto šakų rungtyse. Mūsų šalies sportininkai startuos badmintono, bokso, buriavimo, dviračių sporto, dziudo, gimnastikos, imtynių, irklavimo, krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, sunkiosios atletikos, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės ir teniso varžybose.

Greta mūsų krepšinio rinktinės didžiausias Lietuvos olimpines komandas sudarė lengvaatlečiai ir irkluotojai. Kartu su sportininkais į olimpiadą išvyksta 42 treneriai, 8 teisėjai ir 25 žmonių personalo grupė – gydytojai ir kiti specialistai, olimpinėje misijoje dirbs 9 žmonės.

Pirmą kartą olimpinėse žaidynėse Lietuva dalyvavo 1924 m., tuomet rinktinėje buvo 13 sportininkų – 11 futbolininkų ir 2 dviratininkai.

Prezidentės spaudos tarnyba