Pagrindinis puslapis Europa Prezidentė dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime

Prezidentė dalyvaus Europos Vadovų Tarybos susitikime

 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Briuselį, kur dalyvaus spalio 23-24 dienomisvyksiančiame Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime. Jame šalių vadovai aptars ES energetinio saugumo stiprinimo priemones bei ES klimato ir energetikos politiką. EVT taip pat bus kalbama apie Europos Sąjungos ekonominę būklę bei užsienio politikos klausimus.

 

Pasak Prezidentės, didelė Europos šalių priklausomybė nuo vieno išorės energetikos tiekėjo stabdo ES ekonomikos augimą ir kelia grėsmę jos energetiniam saugumui. Dėl to energetinio savarankiškumo stiprinimas, vidaus rinkos sukūrimas bei energetinės infrastruktūros vystymas tarp ES valstybių yra svarbus ne tik Lietuvai, bet ir visoms Europos šalims.

 

ES vadovai taip pat kalbėsis apie energijos naudojimo efektyvumą, atsinaujinančių energijos šaltinių vartojimo skatinimą ir aptars priemones, skirtas išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui sumažinti.

 

Susitikime bus aptariama padėtis Ukrainoje ir trišalės Europos Komisijos, Ukrainos ir Rusijos derybos dėl dujų tiekimo Ukrainai atnaujinimo. Valstybių vadovai kalbės ir apie bendras ES šalių priemones kovai su Ebolos virusu bei tarptautines pastangas sustabdyti teroristinę „Islamo valstybės“ grupuotę.

 

Spalio 24 d., penktadienį, šalies vadovė dalyvaus euro zonos vadovų susitikime. Tai – pirmas kartas, kai į euro zonos šalių susitikimą įtraukiama ir Lietuva. Pasak Prezidentės, Lietuvos įsiliejimas į euro zoną yra ryžtingų mūsų šalies sprendimų įvertinimas. Įsivedusi eurą, Lietuva taps lygiaverte bendros euro zonos šalių finansų politikos formuotoja.

2014-10-22, Prezidentės spaudos tarnyba