Pagrindinis puslapis Europa Prezidentas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė nelegalios migracijos situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienyje

Prezidentas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė nelegalios migracijos situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienyje

Prezidentas su NATO generaliniu sekretoriumi aptarė nelegalios migracijos situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienyje

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas pirmadienį telefonu kalbėjosi su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptarė naujausią situaciją bei galimus Aljanso veiksmus atremiant hibridinę nelegalios migracijos ataką prie rytinės NATO sienos. Sutariama, kad Baltarusijos režimas prieš Lietuvą ėmėsi hibridinės atakos, organizuodamas nelegalių migrantų srautą per Lietuvos sieną.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Lietuvai atrandant būdų atremti Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę ataką, šis dirbtinai sukurtą nelegalių migrantų srautą mėgina nukreipti ir į kitas NATO rytinio pakraščio valstybes.

Prezidentas su J. Stoltenbergu aptarė ir saugumo situaciją regione vykstančių Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų „Zapad 2021“ kontekste. Akcentuota, kad Aljansas turi išlikti itin budrus ir būti pasirengęs galimiems incidentams.

Prezidentas informavo NATO vadovą, kad Lietuva svarsto galimybę oficialiai kreiptis į Aljansą, prašydama atsiųsti į šalį NATO Kovos su hibridinėmis grėsmėmis paramos grupę.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas patikino Prezidentą, kad Aljansas atidžiai stebi situaciją prie rytinės NATO sienos ir yra pasirengęs atitinkamai projektuoti atsako scenarijus ir skirti visas reikiamas priemones saugumui regione užtikrinti.

Prezidento komunikacijos grupė