Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas stebėjo Lietuvos Respublikos rytinę sieną iš sraigtasparnio

Prezidentas stebėjo Lietuvos Respublikos rytinę sieną iš sraigtasparnio

Pirmadienis, 2003 m. birželio 30 d. (Purvėnai-Lavoriškės-Kena)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas lankėsi Purvėnų, Lavoriškių ir Kenos praleidimo kontrolės punktuose, kuriuose domėjosi, kaip yra užtikrinama Respublikos rytinės sienos apsauga.

Kelionės metu šalies vadovą lydėjo Valstybės sienos apsaugos vadas Algimantas Songaila ir Muitinės departamento l. e. p. direktorius Rimutis Klevečka.

Purvėnų PKP Prezidentas susipažino su pasieniečių darbo bei gyvenimo sąlygomis, jų disponuojama stebėjimo įranga.

Kenoje šalies vadovas apžiūrėjo naujai statomą geležinkelio stotį, kurioje nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalios supaprastintas tranzito režimas Rusijos Federacijos piliečiams.

R. Paksas domėjosi, kokie pokyčiai nuo šių metų liepos 1 d. atsiras pasieniečių darbe, ar jiems jau yra pasirengta, ar bus užtikrintas sklandus Rusijos piliečių vykimas tranzitu į Kaliningrado sritį.

Lavoriškių PKP šalies vadovas apžiūrėjo pasienio ruožą. Prezidentas domėjosi, kaip efektyviai yra užtikrinama pasienio apsauga. Pažymėjęs, kad nuo 2004 metų rytinė Lietuvos siena taps rytine Europos Sąjungos siena,  R. Paksas teigė, jog šalies pasienyje turi būti maksimaliai laikomasi visų procedūrinių taisyklių ir efektyviai užtikrinama sienos apsauga.

Pokalbio su Muitinės departamento l.e.p. direktoriumi Rimučiu Klevečka, valstybės vadovas akcentavo būtinybę užtikrinti maksimalų sienų pralaidumą. Prezidento nuomone, eilės pasienyje – yra didelė problema, kurią būtina nedelsiant spręsti.

Susipažinęs su padėtimi Rytų pasienyje, Prezidentas R. Paksas konstatavo, jog situacija šalies pasienyje yra gera.