Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas pasisako už stiprų ir konkurentabilų nacionalinį transliuotoją

Prezidentas pasisako už stiprų ir konkurentabilų nacionalinį transliuotoją

Antradienis, 2003 m. liepos 15 d. (Vilnius)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas su Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybos nariais aptarė nacionalinio transliuotojo misiją, ateities veiklos kryptis, finansavimo klausimus.

Prezidento manymu, nacionalinis transliuotojas turi dirbti ir valstybės, ir visuomenės interesams. Tokiu būdu, nacionalinė televizija formuos atitinkamą vertybių sistemą bei ugdys tautinius idealus mūsų šaliai integruojantis į Europos Sąjungą.

Prezidentas sakė remiąs nacionalinės televizijos misiją, kuri atitinka jo nuostatas – ugdyti pilietiškumą, tautinį orumą, puoselėti demokratiją bei pagarbą žmogui.

R. Paksas paprašė LRT Tarybos aktyviau įsijungti į šių tikslų įgyvendinimą ir pakvietė prisijungti prie visuotinės Tautinio orumo programos įgyvendinimo.

Prezidentas taip pat išreiškė įsitikinimą, kad nacionalinei televizijai būtina užtikrinti tokį finansavimą, kuris suteiktų nacionaliniam transliuotojui galimybę kurti visiems šalies žiūrovams įdomias laidas.

Pokalbio metu taip pat kalbėta apie galimybę įvesti LRT abonentinį mokestį. Prezidentas domėjosi Europos valstybių patirtimi administruojant abonentinį mokestį bei galimybėmis jį įgyvendinti mūsų šalyje.