Prezidentas: palaikome idėją steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams tirti

Prezidentas: palaikome idėją steigti specialųjį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams tirti

Šalies vadovas EVT sesijoje teigė, kad Rusijos eskaluojamo karo Ukrainoje kontekste svarbu ir toliau didinti spaudimą agresorei. Prezidentas kvietė Europos lyderius palaikyti specialaus tribunolo Rusijos agresijos nusikaltimams tirti idėją.

„Asmenys, vykdantys agresijos nusikaltimus Ukrainoje, turi susilaukti atpildo ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Taip pat ir tie, kas duoda nurodymus niokoti miestus ir žudyti civilius. Būtent šiam tikslui reikia specialaus, Rusijos karo Ukrainoje atvejui skirto tribunolo“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.

Prezidentas teigė, kad būtina atkreipti dėmesį ir į vis aktyvesnį Baltarusijos vaidmenį Rusijos kare Ukrainoje. Šalies vadovas pabrėžė, kad Rusija jau nuo karo pradžios naudoja Baltarusijos teritoriją atakoms prieš Ukrainą, o dabar Baltarusijoje dislokuoja savo karius. Tai, pasak šalies vadovo, yra dar vienas eskalacinis agresoriaus veiksmas, didinantis įtampą regione.

Lietuvos vadovas ES lyderių diskusijoje penktadienį kėlė tolesnių sankcijų Rusijai klausimą ir ragino pradėti rengti devintąjį sankcijų paketą.

Prezidento teigimu, sankcijos Rusijai jau veikia, todėl reikia toliau didinti spaudimą, kad nebūtų palikta landų apeiti sankcijas. Pasak šalies vadovo, būtina plėsti ir sankcijas Baltarusijai, prisidedančiai prie Rusijos vykdomų atakų Ukrainoje.

Prezidento komunikacijos grupė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus