Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas nusiuntė laišką UNESCO generaliniam direktoriui

Prezidentas nusiuntė laišką UNESCO generaliniam direktoriui

Trečiadienis, liepos 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas nusiuntė laišką UNESCO Generaliniam direktoriui Koichiro Matsurai (Koichiro Matsuura), kuriame padėkojo už parodytą dėmesį Kuršių Nerijai ir UNESCO Pasaulio paveldo komiteto sesijos metu priimtą sprendimą nusiųsti į Kuršių Neriją tarptautinę UNESCO/ICOMOS/IUCN misiją.
“Šių metų gegužės 14 dieną vykusiame mūsų susitikime išsakiau Lietuvos visuomenės gilų susirūpinimą dėl Rusijos naftos kompanijos "Lukoil" ketinimų be bendros Lietuvos ir Rusijos poveikio aplinkai analizės eksploatuoti naftos telkinį D-6, esantį Baltijos jūroje labai netoli Kuršių Nerijos.
Su mūsų kaimyne Rusija palaikome labai glaudžius santykius. Puoselėjame tamprius kaimynystės ryšius ir su kaimynine Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Lietuva ir toliau sieks glaudesnio bendradarbiavimo su Rusijos Federacija užtikrinant Kuršių Nerijos aplinkos apsaugą. Tikimės, kad minėta tarptautinė UNESCO misija pastūmės procesą, kad būtų atlikta naftos telkinio D-6 eksploatavimo poveikio aplinkai analizė”. – sakoma Lietuvos vadovo laiške UNESCO Generaliniam direktoriui.
R. Paksas išreiškė viltį, kad bendrų Lietuvos, Rusijos ir UNESCO pastangų dėka pavyks užtikrinti Kuršių Nerijos aplinkos apsaugą ir šio unikalaus pasaulio gamtos kampelio išlikimą ateinančioms kartoms.