Prezidentas: kūrybinėje Lietuvos išeivijoje glūdi stipri kultūros jėga

Prezidentas: kūrybinėje Lietuvos išeivijoje glūdi stipri kultūros jėga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vizito Niujorke metu susitiko su Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenančiais ir kuriančiais lietuvių kilmės menininkais ir aplankė meno kūrinių ekspoziciją Lietuvos nuolatinėje misijoje prie Jungtinių Tautų.

Susitikime Prezidentas džiaugėsi, kad talentingi lietuviai, kuriantys kosmopolitiškame Niujorke ir kituose Amerikos miestuose, nepraranda ryšio su Tėvyne. Šalies vadovas pažymėjo, kad ypač vertinga tai, kad, nepaisant kartų skirtumų, skirtingų patirčių ir atstovaujamų meno sričių, juos visus vienija meilė Lietuvai.

„Dėkojame už tuos darbus, kuriuos kuriate. Jais džiaugiamės, didžiuojamės, sekame Jūsų kūrybos kelionę po didžiąsias pasaulio galerijas, parodų ir koncertų sales. Ačiū, kad savo kūrybinėmis biografijomis ir veiklos trajektorijomis plačiai pasaulyje pristatote Lietuvą, toli už jos ribų skleidžiate žinią apie mūsų šalį, taip liudydami ir Lietuvos kultūros galią“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas džiaugėsi, kad JAV kuriančių lietuvių darbai yra plačiai pristatomi ir gimtinėje, bei pažymėjo, kad reikia stengtis glaudinti ryšius su JAV ir kitose šalyse gyvenančiais lietuvių menininkais, kad Lietuvoje galėtume plačiau pasitelkti kūrybinėje išeivijoje glūdinčią kultūros jėgą.

Susitikime dalyvavo misijoje eksponuojamų kūrinių autoriai Ray Bartkus, Gediminas ir Nomeda Urbonai, Ieva Mediodia, Julius Liudavičius, Vytenis Jankūnas, taip pat žinomi menininkai Kęstutis Zapkus, Daina Mattis, Aidas Bareikis ir kiti lietuvių kultūros bendruomenės JAV atstovai.

Prezidento komunikacijos grupė

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.