Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas ir toliau ketina aktyviai kovoti prieš piktnaudžiavimus tarnyba bei korupciją

Prezidentas ir toliau ketina aktyviai kovoti prieš piktnaudžiavimus tarnyba bei korupciją

Antradienis, 20003 m. liepos 15 d. (Vilnius)
 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas pasirašė Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymą.

Kilus skandalui dėl žemėtvarkos valdininkų piktnaudžiavimo skirstant žemės sklypus, Respublikos vadovas skubiai inicijavo Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus. Šiose pataisose buvo numatyta, jog viešuosius bei privačiuosius interesus pažeidę valdininkai galėtų būti atleisti iš užimamų pareigų valstybės tarnyboje.

Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektu Prezidentas siūlė uždrausti priimti į valstybės tarnybą asmenis, atleistus iš pareigų dėl piktnaudžiavimo tarnyba  penkerius metus nuo jų atleidimo iš pareigų dienos.

Šių metų liepos 4 dieną Lietuvos Respublikos Seimas vienbalsiai pritarė Lietuvos Respublikos Prezidento R. Pakso pasiūlytoms Valstybės Tarnybos įstatymo pataisoms.

Valstybės tarnautojai, pažeidę privačiuosius ir viešuosius interesus, naudojęsi tarnybine padėtimi siekiant sau naudos, bus atleidžiami iš valstybės tarnybos be teisės užimti šias pareigas 3 metus nuo atleidimo iš pareigų dienos.

Prezidentas ir toliau ketina aktyviai kovoti prieš piktnaudžiavimus tarnyba bei korupciją.