Pagrindinis puslapis Europa Prezidentas: dėl Ukrainos privalome veikti ryžtingai ir greitai

Prezidentas: dėl Ukrainos privalome veikti ryžtingai ir greitai

Prezidentas: dėl Ukrainos privalome veikti ryžtingai ir greitai

Roberto Dačkaus nuotr.

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su į Lietuvą atvykusia Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikime daugiausia dėmesio skirta Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) rytinio flango stiprinimo, karinės paramos Ukrainai, ES šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai klausimams aptarti.

Prezidentas susitikime teigė, kad reikia ir toliau stiprinti NATO rytinį flangą: NATO priešakinių pajėgų batalioną pakeisti į ne mažesnį kaip brigados dydžio pajėgų vienetą, oro policiją – į oro ir priešraketinę gynybą, priešakinio buvimo principą – į priešakinę gynybą, taip pat stiprinti Suvalkų koridorių. Šalies vadovas padėkojo Vokietijai, vadovaujančiai NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei Lietuvoje, už indėlį užtikrinant Baltijos regiono saugumą ir išreiškė lūkestį artimiausiu metu Lietuvoje priimti dar daugiau vokiečių karių.

Kalbėdamas su Vokietijos užsienio reikalų ministre Prezidentas akcentavo, kad Ukrainai šiuo metu ypač svarbi Europos ir viso pasaulio demokratijų politinė ir karinė parama.

„Prasidėjus plataus masto kariniam puolimui Donbaso regione, greitas ir efektyvus ginkluotės tiekimas Ukrainai gali tapti lemiamu veiksniu šiame kare. Nebeturime laiko abejoti, privalome veikti ryžtingai ir greitai“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad Vakarų spaudimas Rusijai turi būti stiprinamas ir toliau griežtinant sankcijas energetikos, finansų, prekybos ir kitose srityse. Prezidento teigimu, sankcijos turi būti taikomos ir Baltarusijai, kuri dalyvauja Rusijos kare Ukrainoje kaip sąjungininkė ir leidžia agresoriaus kariuomenei naudotis savo teritorija.

Lietuvos Prezidentas ir Vokietijos užsienio reikalų ministrė taip pat aptarė Ukrainos eurointegracijos perspektyvas. Pasak šalies vadovo, Ukrainai šią savaitę atsakius į klausimyną dėl stojimo į ES, reikia kiek įmanoma labiau spartinti procesą ir kuo greičiau suteikti Ukrainai ES šalies kandidatės statusą.

Prezidento komunikacijos grupė