Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas dalyvavo 440-ųjų Liublino Unijos metinių paminėjimo iškilmėse Lenkijoje

Prezidentas dalyvavo 440-ųjų Liublino Unijos metinių paminėjimo iškilmėse Lenkijoje

Trečiadienį, liepos 1 d. (Liublinas). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus atvyko su darbo vizitu į Lenkiją ir dalyvavo Liubline minimose 1569 m. sudarytos Lietuvos ir Lenkijos sąjungos – Liublino Unijos 440-ųjų metinių iškilmėse.

Vizito metu Lietuvos vadovas kartu su Lenkijos Respublikos Prezidentu Lechu Kačynskiu (Lech Kazcynski) ir Ukrainos Prezidentu Vladimiru Juščenka Liubline dalyvavo šv. Mišiose, apžiūrėjo Katedros lobyną.
Prezidentas V. Adamkus padėjo gėlių prie Popiežiaus Jono Pauliaus II ir kardinolo Stefano Vyšynskio (Stefan Wyszyński) paminklo, atidengė atminimo lentą „Nuo Liublino Unijos iki Europos Sąjungos“. Liublino katalikiškajame Jono Pauliaus II universitete Lietuvos Prezidentui bus suteiktas Garbės daktaro vardas.
Šiandien valstybių vadovai dalyvaus iškilmėse prie Liublino Unijos paminklo, lankysis Liublino pilies Švč. Trejybės koplyčioje ir dalyvaus Liublino Unijos sukakties minėjimo iškilmėse.
1569 m. liepos 1 d. Liubline buvo sudaryta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Unija, kuri numatė Abiejų Tautų Respublikos sudarymą. Ši Unija nustatė, kad LDK ir Lenkijai vadovaus Lenkijos karalius, bus bendras seimas. Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei išliko atskiras valstybės titulas, teritorija bei vykdomoji valdžia su iždu ir kariuomene.
Vakare Prezidentas V. Adamkus vyks į Torūnę ir dalyvaus Lietuvos ir Lenkijos namų atidarymo ceremonijoje. Šalies vadovas Torūnės universitete susitiks su miesto bendruomene, pristatys lenkų kalba išleistą knygą apie Lietuvos vadovo prezidentavimo metus.
Prezidentas į Vilnių grįš ketvirtadienio naktį.
 
Prezidento veikla/Pranešimai spaudai