Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prezidentas atleido iš pareigų teisėjus už poelgį, pažeminusį teisėjo vardą

Prezidentas atleido iš pareigų teisėjus už poelgį, pažeminusį teisėjo vardą

Antradienis, 2003 m. liepos 22 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas priėmė Aukščiausiojo Teismo pirmininką Vytautą Greičių, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininką Vytautą Milių ir Vyriausiojo administracinio teismo pirmininką Virgilijų Valančių.

Aukščiausiojo Teismo Pirmininkas pateikė Prezidentui Teisėjų tarybos raštišką patarimą atleisti Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėją Darių Japertą, Biržų rajono apylinkės teismo teisėją Palmirą Linkevičienę ir Lazdijų rajono apylinkės teismo teisėją Arvydą Gudą iš teismų pirmininkų ir teisėjų pareigų.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 11 punktu, 112 straipsniu, 115 straipsnio 5 punktu ir atsižvelgdamas į Teismų tarybos patarimą Prezidentas R. Paksas pasirašė dekretą, kuriuo atleido šiuos tris teisėjus iš teismų pirmininkų ir teisėjų pareigų už poelgį, pažeminusį teisėjo vardą.

Pokalbio metu šalies vadovas akcentavo, jog būtina neatidėliotinai imtis visų įmanomų priemonių, kad ateityje tokie atvejai nepasikartotų, o Lietuvos teismai dirbtų efektyviai ir tarnautų teisingumui bei žmonėms.

„Teisėjams, sulaužusiems priesaiką – ne vieta teismų sistemoje“, – sakė R. Paksas.

Prezidentas taip pat atkreipė dėmesį, jog būtina garantuoti, kad visa operatyvinė medžiaga apie neskaidrią teisėjų veiklą būtų iš karto tiriama, vertinama bei priimami būtini sprendimai.