Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Prezidentai atidarė Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230-osioms metinėms skirtas tarptautinę parodą ir mokslinę konferenciją

Prezidentai atidarė Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230-osioms metinėms skirtas tarptautinę parodą ir mokslinę konferenciją

Prezidentai atidarė Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230-osioms metinėms skirtas tarptautinę parodą ir mokslinę konferenciją

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Lenkijos vadovas Andrzejus Duda antradienį atidarė Gegužės 3-iosios Konstitucijai ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230-osioms metinėms skirtas tarptautinę parodą ir mokslinę konferenciją.

„Man didelė garbė drauge su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos Respublikos Prezidentu Andrzejumi Duda būti šių dviejų ryškių kultūros ir mokslo įvykių, parodos ir konferencijos, globėju. Šiandien galime dar kartą įsitikinti, kad bendra praeitis telkia Lietuvos ir Lenkijos mokslo ir kultūros paveldo institucijas, mokslininkus ir specialistus, mus visus praturtina ir įkvepia naujoms idėjoms bei ateities darbams“, – Valdovų rūmuose vykusiame atidarymo renginyje sakė šalies vadovas.

Prezidentas, apžiūrėjęs parodą „Kad Tėvynė gyvuotų. Lietuva ir Lenkija 1791 m. konstitucijos epochoje“, pažymėjo neabejojantis, kad ši paroda praturtins jos lankytojus naujomis žiniomis ir įžvalgomis bei leis geriau suvokti Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Abiejų Tautų tarpusavio įžado aktualumą šiandien. Pasak Prezidento, šie dokumentai demonstruoja mūsų pirmtakų gebėjimą geopolitinės grėsmės akivaizdoje susitelkti ir surasti kompromisą, nubrėžti valstybės modernizacijos kryptį ir pakloti pilietinės bendrijos pamatus.

Kartu su paroda šalių vadovai atidarė ir tarptautinę mokslinę konferenciją „Tėvynės laisvės aušra – 1791 m. gegužės 3 d. konstitucija. Genezė. Turinys. Reikšmė“. Į konferenciją susirinko kompetentingi mokslininkai iš Lietuvos, Lenkijos ir kitų valstybių.

Parodą ir konferenciją Valdovų rūmų muziejus surengė drauge su Varšuvos karališkąja pilimi-muziejumi ir Adomo Mickevičiaus institutu bei kitomis institucijomis.

Prezidento komunikacijos grupė