Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Premjeras: investicijos į jaunimą ir jo bendravimą – pačios svarbiausios investicijos į Lietuvos ir Lenkijos ateitį

Premjeras: investicijos į jaunimą ir jo bendravimą – pačios svarbiausios investicijos į Lietuvos ir Lenkijos ateitį

2012 m. lapkričio 6 d. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius pasveikino šiomis dienomis Varšuvoje vykstančio Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo penkerių metų jubiliejui skirto kongreso dalyvius.

Premjeras sveikinimo laiške pabrėžė neabejojantis, jog investicijos į jaunimą ir jo bendravimą yra pačios svarbiausios investicijos į Lietuvos ir Lenkijos ateitį. Kongreso dalyvius taip pat pasveikino ir Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Lenkijos Vyriausybės vadovo teigimu, tokios iniciatyvos geriausiai pasitarnauja draugiškų santykių puoselėjimui.

Pasak Ministro Pirmininko A. Kubiliaus, prieš penkerius metus pasirašius Susitarimą dėl Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo įsteigimo, buvo atverstas naujas dvišalių santykių puslapis.

Tai padarėme jausdami didžiulį poreikį. Poreikį jaunimui bendrauti, bendradarbiauti, pažinti, suprasti, galiausiai – stiprinti mūsų tautų saitus. (…) Esu tikras, kad kilnūs Fondo siekiai bei prioritetai ir toliau neš didelę naudai mūsų jaunimui bei mūsų valstybėms“, – sakoma premjero sveikinime.

Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, jog aktyvios Fondo veiklos dėka užsimezgė begalė naujų pažinčių, draugysčių, organizacijų partnerysčių, o tai liudija daugiau nei septyni tūkstančiai jaunuolių – projektų dalyvių iš abiejų šalių, kurie per penkerius metus sudalyvavo įvairiuose Fondo projektuose.

Lenkijoje vykstančiame Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo kongrese dalyvauja esami ir buvę Fondo komitetų pirmininkai ir nariai, vykdytų projektų dalyviai bei vadovai iš Lietuvos ir Lenkijos. Kongreso dalyviai vieningai sutarė, kad investicijos į tarpkultūrinį abiejų valstybių jaunimo bendradarbiavimą turi būti ir toliau tęsiamos.

2007 metais įsteigtas Fondas remia jaunųjų lietuvių ir lenkų idėjų įgyvendinimą, finansiškai remia jaunimo mainus, iniciatyvas, seminarų, mokymų ir kitų jaunimo renginių organizavimą. Pagrindinis Fondo tikslas – skatinti draugiškus santykius tarp šalių ir inspiruoti jaunus žmones veikloms, kuriomis siekiama suartinti abi tautas.

Spaudos tarnyba

Juliaus Kalinsko (15 min.lt) nuotr.