Pagrindinis puslapis Lietuva Sportas Premjeras dalyvavo Lietuvos sporto universiteto 80-ojo jubiliejaus minėjime

Premjeras dalyvavo Lietuvos sporto universiteto 80-ojo jubiliejaus minėjime

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį Kaune dalyvavo Lietuvos sporto universiteto 80-ojo jubiliejaus minėjime. Pasak premjero, ši sukaktis svarbi ne tik šios aukštosios mokyklos bendruomenei, bet ir visai Lietuvai, nes Sporto universiteto auklėtinių iškovotos pergalės sutelkia tautą ir rodo puikų pavyzdį jauniems žmonėms.

„Tačiau puikūs sporto rezultatai, garsios čempionų ir olimpiečių pavardės yra tik nedidelė visiems regima jūsų pasiekimų dalis. Per aštuonis dešimtmečius nuėjus ilgą akademinį kelią nuo aukštųjų kūno kultūros kursų iki šiuolaikinio europinio universiteto, buvo sukurta stipri mokslo bazė, be kurios Lietuvoje nebūtų šiuolaikinio sporto“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kad pastaraisiais metais Sporto universitetui teko išgyventi nelengvus laikus, kai atsisakius bendrojo ugdymo specializuotų sporto mokyklų, pritraukdavusių gabius vaikus iš visos Lietuvos ir skatinusių siekti aukštų rezultatų, universitetas neteko savo studentų ir sporto specialistų rezervo. „Šiemet pradėjome taisyti šią klaidą – atidarėme dvi regionines sporto mokyklas“, – kalbėjo premjeras.

Pastaraisiais metais universitetas išgrynino studijų programas ir mokslinius tyrimus, išplėtojo mokslinę veiklą ir siekia sudominti verslą, kad mokslo projektai tarnautų sportui ir sveikatingumui. „Įsteigtas Sporto mokslo ir inovacijų institutas, tikiuosi, dar labiau suvienys mokslininkų pajėgas ir sporto mokslą padarys žinomesnį, padės mūsų sportininkams gerinti rezultatus ir prisidės prie mūsų žmonių sveikos gyvensenos stiprinimo“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Premjeras taip pat kvietė Lietuvos sporto universiteto bendruomenę aktyviai įsitraukti ugdant mokykloje vaikų fizinį aktyvumą, kuriant įdomias ir patrauklias kūno kultūros pamokų programas, rengiant kūrybingus kūno kultūros ir sporto specialistus.

Lietuvos sporto universiteto ištakos – 1934-ieji, kai buvo atidaryti Aukštieji kūno kultūros kursai, rengiantys kūno kultūros specialistus ir suteikiantys jiems aukštąjį išsilavinimą. Per visus veiklos metus universitetas parengė apie 14 tūkst. kūno kultūros mokytojų, įvairių sporto šakų aukštos kvalifikacijos trenerių, kineziterapijos specialistų, turizmo ir sporto vadybininkų. Nemažai universiteto auklėtinių tapo olimpinių žaidynių nugalėtojais, pasaulio ir Europos pirmenybių čempionais bei prizininkais.

lrv.lt