Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Premjeras A. Butkevičius Lietuvoje priėmė Amerikos-Lietuvos verslo tarybos atstovus

Premjeras A. Butkevičius Lietuvoje priėmė Amerikos-Lietuvos verslo tarybos atstovus

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį priėmė Amerikos-Lietuvos verslo tarybos prezidentą Ericą Stewartą ir jo pavaduotoją Luką Meyerį bei kitus tarybos atstovus. Anksčiau premjeras su svečiais buvo susitikęs Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Susitikimo JAV metu buvo aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai bei strateginė JAV ir Lietuvos partnerystė. Šį kartą dėmesys skirtas JAV investicijų galimybėms Lietuvoje aptarti.

„Šiandien Lietuva yra atvira, auganti ir patikima valstybė. Tai šviesių protų ir palankaus investicinio klimato šalis, – sakė premjeras pabrėždamas, kad užsienio investicijų skatinimas yra vienas prioritetinių tikslų. – Mūsų šalis pakilo Tarptautiniame valstybių konkurencingumo reitinge, pagerindama devynis iš dvylikos kriterijų ir padarydama didžiausią pažangą makroekonomikos sektoriuje. Verslo aplinką pagerinome palankiais investicijoms sprendimais: naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymu, iš esmės keičiančiu teritorijų planavimo reguliavimą ir trumpinančiu procesą. Priimtos Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis siekiama užtikrinti ekonomiškai pagrįstą LEZ įsisavinimą ir patobulinti mokesčių lengvatų taikymą laisvųjų ekonominių zonų įmonėms. Priimtos Darbo kodekso pataisos, kuriomis siekiama mažinti administracinę naštą darbdaviams. Atsisakyta darbo sutarčių registravimo žurnalų“, – teigė premjeras.

Nuo ateinančių metų euras taps ir Lietuvos valiuta, tai padidins Lietuvos konkurencingumą ir patrauklumą.

Amerikos-Lietuvos verslo taryba teigiamai įvertino patvirtintas įstatymo pataisas dėl užsieniečių teisinės padėties, kurios numato galimybę aukštos kvalifikacijos specialistams ir investuotojams laikinai dirbti ir gyventi Lietuvoje, ir pažymėjo, jog jos yra labai svarbios siekiant pritraukti investuotojų dėmesį.

Amerikos-Lietuvos verslo tarybos prezidentas Ericas Stewartas pabrėžė, jog Lietuva rūpinasi ne tik naujų investuotojų atėjimu, bet ir jau esamų kompanijų patraukliu klimatu mūsų šalyje. Pasak jo, tai ypač vertintina.

Premjeras įsitikinęs, kad Lietuvos planuose esantis Generalinio Konsulato įsteigimas Los Andžele taip pat turės teigiamos įtakos šalių ekonominiam bendradarbiavimui. Tam pritaria ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Danguolė Navickienė savo atsiųstame laiške premjerui: „Taip pat Pasaulio Lietuvių Bendruomenės ir vietinių Los Andželo bei Vakarų Apygardos LB valdybų vardu reiškiu Jums padėką už Jūsų paskelbtą norą Los Andžele įsteigti LR Generalinį Konsulatą. Galiu drąsiai visų vardu teigti, kad mielai padėsime steigimo procese ir laukiame svarbaus ir malonaus bendradarbiavimo ateityje. Man teko pastebėti, kad visuose lietuvių telkiniuose kur veikia LR Ambasada ar Generalinis Konsulatas, pagyvėja veikla ir tautiškumas. […] bus lengviau prieiti prie konsulinių paslaugų. Turime vilčių, kad Gen. Konsulato būvimas Kalifornijoje labai pagyvins ekonominį bendradarbiavimą su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Kalifornijos ekonomika yra aštunta aukščiausia pasaulyje, tai yra begalė galimybių“.

Susitikime su verslo Taryba pasidžiaugta neseniai savo veiklą Lietuvoje pradėjusia JAV kompanija „Intermedix Corporation“, kuri Kaune įkūrė pirmąjį paslaugų centrą Europoje. Šiuo metu jame jau dirba daugiau kaip 200 aukštos kvalifikacijos specialistų. Kompanija planuoja tolimesnę plėtrą Lietuvoje ir aktyvų bendradarbiavimą su mokslo įstaigomis.

Mūsų šalyje taip pat sėkmingai veikia ir kitos JAV kampanijos, tokio
s kaip Western Union, Philip Morris, Strategic Staffing Solutions ir Thermo Fisher Scientific. Amerikos-Lietuvos verslo taryba užsiima dvišalių prekybos ryšių, investicijų skatinimu, taip pat rūpinasi dvišalio bendradarbiavimo plėtojimu.