Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Baltarusija Premjeras A. Butkevičius: Lietuva suinteresuota plėsti ekonominį bendradarbiavimą su Baltarusija

Premjeras A. Butkevičius: Lietuva suinteresuota plėsti ekonominį bendradarbiavimą su Baltarusija

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Mogiliove (Baltarusija) dalyvauja dešimtajame Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forume, skirtame aptarti aktualiausius abiejų šalių ekonominio bendradarbiavimo klausimus. Forume ypatingas dėmesys skiriamas prekybos ir investicijų, transporto ir logistikos klausimams.

„Lietuva visuomet buvo ir yra suinteresuota geros kaimynystės ir draugiškų santykių su Baltarusija plėtra. Mus sieja ne tik bendra istorija ir kultūros paveldas, bet ir ilgamečiai ekonominiai santykiai – Baltarusija yra viena svarbiausių ekonominių Lietuvos partnerių“, – savo sveikinimo kalboje sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas teigė tikįs, kad šis verslo forumas paskatins naujų bendradarbiavimo sričių vystymą, suteiks galimybes užmegzti naujus verslo santykius, paskatins verslo partnerius savo investicinius projektus įgyvendinti Lietuvoje.

„Mes džiaugiamės aktyviu lietuvių ir baltarusių įmonių bendradarbiavimu, augančiais turistų srautais, bendradarbiavimu žemės ūkio srityje. Tikiuosi, kad šis verslo forumas suteiks galimybes bendradarbiavimui plėstis“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Baltarusijos krovinių srautas Lietuvos geležinkeliais auga, o Klaipėdos uostas kasmet sulaukia vis daugiau krovinių. „Kviečiu ir toliau naudotis mūsų neužšąlančiu jūrų uostu. Tai yra puiki galimybė Baltarusijai eksportuoti savo produkciją į Europą“, – teigė premjeras akcentuodamas, jog būtina ir toliau dirbti skatinant bendradarbiavimą transporto, energetikos, turizmo ir regioninio bendradarbiavimo srityse.

Forume premjeras susirinkusiuosius taip pat informavo apie Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą. Jo teigimu, SGD terminalas alternatyviu dujų tiekimu galės aprūpinti ne tik Baltijos valstybes, bet ir, reikalui esant, patenkins ir kitų suinteresuotų šalių poreikius.

Baigdamas savo kalbą, Ministras Pirmininkas išreiškė viltį, kad dvišalis ekonominis bendradarbiavimas plėtosis sklandžiai ir tai teiks naudą abejų valstybių žmonėms.

lrv.lt inform., nuotr. – www.rooshvforum.com