Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Pratybos „Pavasario aidai 2016“

Pratybos „Pavasario aidai 2016“

Patys jauniausi dalyviai su savo instruktoriumi, KASP 8 rinktinės Vilniaus teritorinio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus vyresniuoju specialistu, štabo seržantu Igoriu Bartanovičiumi

 

Justina ZIBOLYTĖ, KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 805-osios kuopos savanorė eilinė

 

Balandžio 22 d. į Pačiabatų mišką (Šalčininkų r.) trims dienoms sugužėjo Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Šalčininkų 11-oji kuopa, Jašiūnų „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunieji šauliai, vadovaujami muzikos mokytojo Vytauto Latono, Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos jaunieji šauliai, vadovaujami Eduard Veder, jaunieji šauliai iš Kalesninkų ir Paberžės būrio jaunieji šauliai. Pirmą kartą į Šalčininkų kuopos pratybas atvyko keturi Vilniaus suaugusių šaulių atstovai iš „Šventaragio“ bei „Tauro“ kuopų. Pratybose dalyvavo vadovai: Bronius Bagdanavičius, Tomas Bagdanavičius, Vidmantas Petras Kuprevičius, Rimas Kuklys, Anželika Veder, Arvydas Norkūnas, Marius Arnastauskas, Igoris Bartanavičius, instruktoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės atkurtos 809-osios Šalčininkų kuopos jaunesn. eil. Ivona Puzyno, 805-osios Ukmergės kuopos vyr. ltn. Vytautas Garšva ir eil. Justina Zibolytė.

Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės, Šalčininkų 11-osios kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas organizuoja tokias pratybas miške jau ne pirmą kartą. Šiose pratybose dalyvauja beveik 140 šaulių. Pratybų organizatorius džiaugėsi ne tik dalyvių gausa, bet ir daug žadančiomis pratybomis bei puikiomis oro sąlygomis. Atvykę dalyviai iškart užsiregistravo ir kibo į darbus. Visi jaunieji šauliai buvo padalyti į keturis būrius, o šauliai į keturis skyrius. Džiugu, kad šiose pratybose sulaukta dar gausesnio būrio šaulių ir jaunuolių, kuriems tokios pratybos pirmosios.

Pirmąją pratybų dieną buvo vedama teorinė ir praktinė paskaita visiems esamiems ir būsimiems jauniesiems šauliams. Ypač sudomino būsto statymas miške iš gamtoje esančių priemonių. Smagu, kad vakarienę ruošė patys šauliai.

Kitą rytą, pasigirdus komandai: „Kelt“, imta ruoštis dar vienai naujų nuotykių ir įspūdžių dienai. Ši skaniais pusryčiais prasidėjusi diena žadėjo dar daugiau žinių ir praktikos. Šauliai buvo labai geros nuotaikos ir džiaugėsi kai kam jau pažįstama, o kai kam dar visiškai nauja patirtimi. Antrosios dienos paskaitos buvo apie nebylaus valdymo signalus, kuriuos  būriai išbandė miške, apie pirmosios pagalbos suteikimą ir karo topografiją. Po pietų kiek toliau nuo būstų vyko paskaita apie maskavimąsi, šią paskaitą vedė instruktorės jaunesn eil. I. Puzyno ir eil. J. Zibolytė. Įgytas žinias jaunuoliai panaudojo praktiškai, užsimaskuodami miške. Tuo metu pažengę šauliai, papusryčiavę, susiruošę ekipuotę ir pasitreniravę, kartu su instruktoriumi mokėsi žvalgybos, šturmo variantų ir kitų taktinių elementų.

Antrąją pratybų dieną pasisvečiuoti atvyko Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas, stebėjęs pažengusių šaulių pasirengimą taktikai bei jaunųjų šaulių mokymus, per kuriuos jaunuoliai šaudė šratiniais ginklais ir mokėsi taktikos. Jis lankė jaunuosius šaulius jų pasistatytuose būstuose, kalbėjo su jais apie šias ir artėjančias pratybas, pabendravo su Šalčininkų 11-osios kuopos ir kitais atvykusiais vadais.

KASP 8-osios rinktinės 805 kuopos instruktorė eil. Justina Zibolytė esamiems ir būsimiems jauniesiems šauliams pasakoja apie maskavimąsi

Kaip visada pratybų dalyviai kruopščiai sutvarkė pratybų vietą. Susitvarkius, prieš pat atsisveikinimą visi šauliai buvo sukviesti į vadavietę, kur apdovanoti geriausiai pasirodę jaunieji šauliai ir šauliai, pasveikintas gimtadienį šventęs jaunasis šaulys.

Norintys tapti Lietuvos šaulių sąjungos nariais visą reikiamą informaciją gali rasti interneto svetainėje: http://www.sauliusajunga.lt/.