Pagrindinis puslapis Sena Voruta Prasideda „Migruojantys paukščiai“

Prasideda „Migruojantys paukščiai“

Žeimių dvaro sodyboje prasideda 4-osios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“.
 
„Migruojantys paukščiai“ (idėjos autorė – dizainerė Jolanta Rimkutė) siekia kartą metuose suburti emigravusius ir gyvenančius Lietuvoje lietuvius menininkus kūrybiniam dialogui, analizuojančiam įvairius socialinius ir kultūrinius Lietuvos reiškinius.
 
Šių metų nagrinėjama tema – „Patriotai ar piliečiai? Tarp tautos ir pilietinės visuomenės“.
Dirbtuvėse bus siekiama aiškintis, koks yra menininko socialinis vaidmuo (ką šiuolaikinėje visuomenėje reprezentuoja kūrėjai? Ko iš jų tikimasi ir kokiomis strategijomis naudojamasi?). Kaip menininko vaidmenį suvokia „tauta“? Kaip/ar pasikeitė menininko vaidmens samprata pilietinėje visuomenėje? Kaip šios idėjos aktualizuojamos kalbant apie „išeivijos“ menininkus ir ar „išeivija“ vis dar tebetinkamas terminas? Kaip galima apibūdinti ryšį tarp emigravusio kūrėjo ir jo „gimtinės“?
 
Šiemet dialogui ir bendram kūrybiniam darbui susitinka keturiolika menininkų: grafinė dizainerė Darija Sapozenkova-Hauge (Norvegija); tapytojas, grafikas Linas Domarackas (Lenkija), tapytojas Lukas (Kaunas), smuikininkė, garso menininkė ir kompozitorė Lina Lapelytė, grafikė-vitražistė Aušra Jankauskaitė (Prancūzija); dailininkas, muzikantas, performeris, eksperimentininkas Gražvydas Kardokas, dailininkė Sandra Urbonaitė (Egiptas), keramikė Simona Kaunaitė (Londonas), džiazo muzikos atlikėja Simona Smirnova; menotyrininkė, teatro kritikė, rašytoja Vaiva Grainytė; dizainerė Eglė Skuodaitė; dailininkė Renata Palubinskas; scenografas Manvydas Džiaugys.
 
Apie 2008-ųjų „Migruojančius paukščius“ skaitykite čia.