Pagrindinis puslapis Kultūra Prancūziški atspindžiai muzikiniame Užutrakyje

Prancūziški atspindžiai muzikiniame Užutrakyje

Prancūziški atspindžiai muzikiniame Užutrakyje

www.voruta.lt

Prancūziški atspindžiai prancūziškame dvare – toks šių metų XVII tarptautinio muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ vasaros sezonas. Vienas iš Trakus bei Lietuvą reprezentuojančių renginių, puoselėjantis muzikos meną ir kultūros paveldo vertybes, liepos 2 dieną pradeda muzikinę Užutrakio vasarą, kuri jau septynioliktoji.

Buvęs Užutrakio dvaro savininkas Juozapas Tiškevičius buvo didelis prancūzų kultūros mylėtojas, tad dvaro rūmai primena Versalį ir dėl to įvardijami mažuoju Versaliu. Parką kūrė vienas žymiausių prancūzų kraštovaizdžio architektų Eduardas Fransua Andrė, o parterį puošia Luvre esančių skulptūrų kopijos. Dvaro rūmuose nuolat skambėjo muzika, tad prikeliant naujam gyvenimui sovietmečiu nugyventą dvarą, buvo pasitelkta ir muzikos meno galia. Muzikos  festivalis „Užutrakio vakarai“ buvo sumanytas ir kaip paveldo atkūrimo akcija, būdas atkreipti dėmesį į vertybes.

Per šį laiką atgimė Užutrakio dvaro sodyba, išaugo ir festivalis, šiemet priminsiantis istorines ištakas bei tebesitęsiantį naujo gyvenimo vyksmą.

Ką tik atvėrusioje duris Europos salėje pirmoji koncertuos specialiai iš Paryžiaus atvykstanti džiazo virtuozė Viktorija Gečytė su grupe. Tai pirmasis koncertas naujam gyvenimui prikeltame dar viename dvaro statinyje – buvusiose karvidėse. Pastatas restauruotas ir įrengtas taip, kad jame puikiai dera sena ir nauja. Europos salėje telpa 500 žiūrovų, jame veikia unikali žymiausių Europos meno muziejų skulptūrų kopijų ekspozicija.

Dauguma koncertų, kuriuose išvysime ir išgirsime žymiausius  šalies muzikos kolektyvus ir atlikėjus bei svečius iš užsienio, vyks atviroje erdvėje – Užutrakio dvaro rūmų terasoje. Iš jų atsiveria milijonų vertas kraštovaizdis į Galvės ežerą su Trakų Salos  pilimi. Čia pasklis ir nuvilnys ežero bangomis įvairių laikotarpių prancūzų bei kitų kompozitorių muzika. Skambės ir netikėti, išskirtiniai klasikinės muzikos ir džiazo improvizacijų deriniai.

Simboliška, kad festivalį rugpjūčio 22 dieną uždarys taip pat iš Paryžiaus vieninteliam pasirodymui atvykstantis Prancūzijos nacionalinio orkestro solistas trimitininkas Andrei Kavalinskis. Jis koncertuos su festivalio vizitine kortele – Lietuvos kameriniu orkestru ir publikos ypač pamėgtu dirigentu Vilmantu Kaliūnu, atvyksiančiu iš Vokietijos.

Festivalis kviečia savo ištikimą publiką!

Išsami programa: www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti www.bilietai.lt

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

 

„Užutrakio vakarų“ informacija