Pagrindinis puslapis Europa Prancūzijoje pagerbtas poeto Oskaro Milašiaus atminimas

Prancūzijoje pagerbtas poeto Oskaro Milašiaus atminimas

www.voruta.lt

Gegužės 27 d. Fonteblo Fointainebleau mieste, esančiame netoli Paryžiaus, buvo surengtas poeto, diplomato, Oskaro Milašiaus atminimo pagerbimas. Tradiciškai kasmet, Oskaro Milašiaus kūrybos mylėtojų draugija „Les amis de Milosz“, vienijanti nemažą būrį prancūzų ir Prancūzijoje gyvenančių lietuvių, susirenka pagerbti rašytojo atminimą prie jo kapo, esančio Fontenblo kapinėse.

Šiais metais taip pat draugijos, įsteigtos 1966 m. ir aktyviai besirūpinančios poeto, diplomato kūrybinio palikimo išsaugojimu ir sklaida, nariai, kartu su Fontenblo ir Lietuvos Ambasados Prancūzijoje atstovais prisiminė Oskaro Milašiaus, kaip Lietuvos diplomato svarbų  vaidmenį siekiant tvirtinti Lietuvos valstybę Europos politiniame žemėlapyje, poeto kūrybą ir išskirtinį kūrybinį palikimą Vakarų Europos literatūros pasaulyje.

Poeto Oskaro Milašiaus kūrybos gerbėjus sveikino Fontenblo miesto atstovė p. Maggiori, draugijos prezidentas, buvęs Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Ričardas Bačkis ir Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė. Po paminėjimo ceremonijos kapinėse, svečiai susirinko Hotel de l‘Aigle Noir salone, kur kartu su draugijos viceprezidentu Olivier Piveteau aptarė rašytojo kūrybos sklaidos ir įamžinimo Prancūzijoje ateities planus, diskutavo apie Oskaro Milašiaus asmenybę bei klausėsi O. Milašiaus poezijos.