Pagrindinis puslapis Lietuva Pradedamas Klaipėdos 770 metų sukakčiai skirtas paskaitų ir diskusijų ciklas

Pradedamas Klaipėdos 770 metų sukakčiai skirtas paskaitų ir diskusijų ciklas

Pradedamas Klaipėdos 770 metų sukakčiai skirtas paskaitų ir diskusijų ciklas

www.voruta.lt

2022 m. balandžio 28 d. 17.30 val. Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks diskusija „Klaipėdos pilies ateitis bendruomenės ir specialistų akimis“ iš ciklo „Trys vakarai apie Klaipėdos istoriją“. Renginyje dalyvaus architektai Algirdas Stripinis ir Laimonas Bogušas.

Klaipėdos miestas įkurtas kartu su pilimi 1252 metais. Per visą 770 metų istoriją, bent jau iki XIX a., pilis buvo itin reikšminga miesto dalis. Gaila, bet XVIII a. pab. – XIX a. ji prarado svarbą ir prasidėjęs šio gynybinio statinio naikinimas tęsėsi iki pat XX a. 9 dešimtmečio. Miestas neteko išskirtinio architektūros ansamblio, urbanistinės dermės, žmonės – funkcinės erdvės, o dabartinė Klaipėda – patrauklaus turizmo objekto.

UAB Uostamiesčio projektas Klaipėdos piliavietės vizualizacija

Lietuvos nepriklausomybei atvertus naują mūsų santykio su praeitimi puslapį kultūros paveldas vėl tampa miesto bendruomenės tapatumo dalimi. Architektai, istorikai, archeologai, miestiečiai, politikai ėmėsi diskutuoti apie sunaikintos Klaipėdos pilies reikšmę bei jos ateitį. Šio susitikimo tema – ką daryti, kaip daryti ir ar to reikia miesto visuomenei.

Kviečiame dalyvauti.

Odeta Blagnytė, muziejininkė vadybininkė

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus