Povilas Gasiulis. Be ryšio

Povilas Gasiulis. Be ryšio

Povilas Gasiulis. Vlado Braziūno nuotr.

Povilas Gasiulis, pedagogas, vertėjas, Biržai

Susitikimuose su savo paistalų skaitytojais (o jie vyksta gana dažnai, bet nereguliariai labai įvairiose vietose – gatvėje, parduotuvėje, kokios nors įstaigos laukiamajame ir kt.) kartais susilaukiu klausimų apie kūrybos virtuvę. Vienas iš jų: kur aš semiuosi įkvėpimo? Todėl dabar atvirai prisipažįstu, kad šį rašinėlį sukurpti įkvėpė vienas poeto Vlado Šimkaus eilėraštis.

*

Ne taip seniai žiniasklaidoje sumirgėjo pranešimas apie Užubalių kaime (Biržų rajone) atsivėrusią didžiulę, rekordinio dydžio smegduobę. Matėte (turiu omeny nuotraukas)? O vieną dieną nuvažiuojam su žmona į savo sodą, ir jūs nepatikėsit, ką išvydau! Sniegas nutirpęs, ir visur, kur pažiūrėsi, juoduoja apie 50 kurmiarausių. O galėjom rasti smegduobę.

*

Skaičiau, kad Kirkiluose (taip pat Biržų rajone), apžvalgos bokšto prieigose, bus pastatyti dar keli prekybos paviljonai. Puiku. Bet man labiau patiktų poviljonai. Čia aš apie žodį, ne apie statinius.

*

Vienas garsus ne Biržų visuomenės veikėjas prabangioje viloje su trenksmu atšventė savo jubiliejų. Vidurnaktį grįžęs namo neteko žado ir vos nenualpo pamatęs… Jei norite sužinoti daugiau, mokėkite pinigus arba prenumeruokite PDF.

*

Paskelbti populiariausi 2022 metų šunų ir kačių vardai. Bela ir Pupa yra kalių, kalyčių (dabar jas, girdėjau, vadina mergytėmis) vardai. Patartina įsidėmėti, nes gali praversti protmūšyje.

*

Apie protmūšius. Pastebėjau, kad „sofos lygos“ žaidėjai dirba srityse: ai-ty, logistikos, infrastruktūros ir t.t. Na, ir kas iš to? Nieko. Linkėjimai Belai, jeigu turite.

*

Štai tokia mišrainė: nuo smegduobės iki „sofos lygos“.

O desertui pora posmelių iš minėto Vlado Šimkaus eilėraščio.

Suokia lakštingala, nardo banginiai,

Senas kinietis verdasi ryžių,

Petras jau antrą sūnų augina…

Kas čia yra?.. Nematau jokio ryšio.

Suokia lakštingala, kaip jau sakyta.

Sudegė kino teatras Paryžiuj.

Prašom, skaitytojau, nesiraukyti.

Ryšio?.. Iš kur aš paimsiu tą ryšį!

 

 

https://www.facebook.com/povilas.gasiulis