Popiežius Pranciškus keliaus į Kazachstaną

Popiežius Pranciškus keliaus į Kazachstaną

www.vaticannews.va

Šventojo Sosto spaudos salės direktorius pirmadienį, rugpjūčio 1 d., informavo, kad popiežius priėmė Kazachstano valstybės ir Bažnyčios atstovų kvietimą rugsėjo 13–15 d., dalyvauti VII Pasaulio ir tradicinių religijų lyderių kongrese Nur Sultane.

Spaudos salės direktoriaus Matteo Bruni komunikato tekstas paskelbtas trimis kalbomis, įskaitant rusų. Popiežius anksčiau yra sakęs, kad viliasi susitikti su Maskvos patriarchu Kirilu, kuris irgi yra pakviestas į Pasaulio ir tradicinių religijų lyderių kongresą Nur Sultane.

Antradienio, rugsėjo 13 d., rytą lėktuvas su popiežiumi, oficialia delegacija ir Vatikane akredituotais tarptautinės žiniasklaidos atstovais pakils iš Romos Fiumicino oro uosto ir po pietų pasieks Kazachstano sostinę Nur Sultaną. Pirmosios vizito dienos pavakare prezidentūros rūmuose įvyks oficiali popiežiaus sutikimo ceremonija, popiežius privačiai susitiks su Kazachstano prezidentu ir po to pasakys kalbą šalies valdžios ir visuomenės atstovams.

Trečiadienio, rugsėjo 14 d., rytą popiežius Pranciškus dalyvaus Kazachstane tomis dienomis vyksiančio septintojo pasaulio religijų lyderių kongreso iškilmingoje sesijoje. Vidudienį numatyti privatūs popiežiaus susitikimai su kongrese dalyvausiančiais religijų lyderiais. Tą pačią dieną po pietų popiežius švęs Eucharistiją kartu su nedidele Kazachstano katalikų bendruomene.

Ketvirtadienio, rugsėjo 15 d., paskutinės vizito dienos rytą popiežius susitiks su Vidurinėje Azijoje tarnaujančiais jėzuitais. Priešpiet numatytas popiežiaus susitikimas su Kazachstano dvasininkais, pašvęstaisiais ir pasauliečiais sielovadininkais. Po pietų Pranciškaus dalyvaus Pasaulio religijų lyderių kongreso baigiamojo pareiškimo skelbimo akte. Jam pasibaigus, oro uoste popiežius atsisveikins su Kazachstano valstybės ir mažos katalikų bendruomenės vadovais. Tos pačios dienos vakarą popiežius parskris į Romą.

(SAK / Vatican News)

Naujienos iš interneto