Popiežius nekalbėjo kaip politikas, nenorėjo įžeisti žmonių jausmų

Popiežius nekalbėjo kaip politikas, nenorėjo įžeisti žmonių jausmų

www.vaticannews.va

Popiežius kalbėjo kaip ganytojas, o ne kaip politikas. Jis tikrai nenorėjo įžeisti Ukrainos žmonių jausmų, pasakė Šventojo Sosto Komunikacijos dikasterijos redakcijų direktorius Andrea Tornielli pareiškime Vatikano radijo ukrainiečių redakcijai.

A. Tornielli pabrėžė, kad Šventasis Tėvas yra aiškiai pasmerkęs Rusijos vykdomą agresiją. Popiežius yra vienodai artimas visiems, kas kenčia nuo karo. Jis visų pirma yra artimas nekaltiems Ukrainos gyventoms, žūstantiems nuo rusų bombų. Pranciškus ne kartą užtarė Ukrainos žmones, kenčiančius dėl neteisingos agresijos. Rugpjūčio 24 d. popiežiaus pasakyti žodžiai buvo labai stiprūs. Pranciškus kalbėjo apie karo beprotybę, įspėdamas, kad jis kelia pavojų visiems.

Pasak Komunikacijos dikasterijos redakcijų direktoriaus, paminėdamas Darjos Duginos mirties dramatiškomis aplinkybėmis epizodą, popiežius norėjo dar kartą pabrėžti, jog niekuo negalima pateisinti žmogaus nužudymo. Popiežius kalbėjo su ganytojo, o ne politiko širdimi. Jis norėjo išreikšti krikščionišką užuojautą žuvusiems, visiems žuvusiems, ir tikrai nenorėjo įžeisti Ukrainos žmonių, kurie išgyvena karo siaubą.

Tuo tarpu Ukrainos užsienio reikalų ministerija iškvietė apaštališkąjį nuncijų Ukrainoje arkivyskupą Visvaldą Kulboką ir išreiškė nusivylimą dėl popiežiaus Pranciškaus žodžių rugpjūčio 24 d. (jm / Vatican News)

Naujienos iš interneto