Pagrindinis puslapis Lietuva Policininkai jaučiasi įžeisti ministro ir reikalauja paaiškinimo

Policininkai jaučiasi įžeisti ministro ir reikalauja paaiškinimo

lrt.lt

Vidaus reikalų ministro įžeisti pareigūnai kreipiasi į Dailį Alfonsą Barakauską delegavusios partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderį Rolandą Paksą pasiaiškinti, teigiama Pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pranešime.

„Dabar tik atėję dirbti kai kurie pareigūnai gauna apie 1600 litų. O žmonės, baigę du aukštuosius, uždirba vos 1300 litų. Jei jiems (pareigūnams – aut. past.) pakeltume atlyginimus ketvirtadaliu, tai būtų jau beveik trys tūkstančiai“, – pranešime cituojamas LNK televizijos laidoje praėjusią savaitę kalbėjęs Vidaus reikalų ministras.

Susivienijimas klausia, „ar tai asmeninė ministro nuomonė, ar oficiali „Tvarka ir teisingumas“ pozicija“.

Pareigūnai pabrėžia tai, jog jie kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybe, dirba naktimis, valstybinių švenčių dienomis, o bent minimaliai išlaikyti šeimą tik su vargu pavyksta.

„Gaunamas policininkų atlygis privalo atitikti darbo pobūdį. Be to, pati ministerija atsakinga už pareigūnų kvalifikacijos kėlimą, tačiau tam pati vis užkerta kelius. Prisiminkime, pavyzdžiui, atvejį, kai prieš krizę VRM dėjo pastangas, kad neatsirastų nauja Europos Sąjungos standartus atitinkanti policijos mokykla, kuri buvo numatya policijos plėtros programoje“, – cituojama Roma Katinienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė.

NPPSS atstovų nuomone, ministro išsakyta pozicija dėl policininkų išreikšta nepagarba visai pareigūnų bendruomenei.

„Vidaus reikalų ministras turėtų suvokti atsakomybę už kokybišką valstybės tarnybą ir žmonių saugumą ir pradėti pokyčius. Jei jis to neišgirs, tikiuosi, kad tai padarys jį delegavusios partijos pirmininkas ar Vyriausybės vadovas“, – teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.

Sąjunga teigia besitikinti, jog R. Paksas paaiškins, kokios pozicijos laikosi partija „Tvarka ir teisingumas“ ir imsis veiksmų dėl viešų D. A. Barakausko pasisakymų.