Pagrindinis puslapis Uncategorized Pokalbis apie Mažąją Lietuvą bibliotekoje

Pokalbis apie Mažąją Lietuvą bibliotekoje

Lietuvos Mokslų Akademijos  Vrublevskių bibliotekoje įvyko ,,Pilies“ draugijos nario Valentino Juraičio kelionių gido ,,Karaliaučiaus kraštas“ pristatymas . Iš mūsų draugijos dalyvavo pirmininkė  p. Danutė Ulvydienė, nemažai  kolegų kultūrininkų, besidominančių šiuo kraštu. 

Renginyje dalyvavo nemažai, mokslininkų,istorikų, leidinį recenzavo, aptarė akademikas D. Kaunas.  Susidomėjo ir turizmo organizatoriai. Pokalbyje dalyvavusi  Lietuvos gidų gildijos pirmininkė Jovita Česnulevičienė pažymėjo, kad šis regionas yra nepelnytai nuskriaustas dėmesiu. Daugelį atostogaujančių traukia Egiptas, Turkija, o didžiausias Tolminkiemio konkurentas yra Slovakija ( dėl pigesnės kelionių kainos.Tolminkiemis 550 Lt, Slovakija 430 Lt ). Gal  šis leidinys paskatins  turizmo plėtrą į Mažąją Lietuvą.   

   Dalyvavęs pokalbyje Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas V.Šilas įvardijo statistiką: 1989 m. per Sąjūdį Tolminkiemio muziejuje lankėsi  iš Lietuvos  74 000 žmonių, 1995 m. 12000  žmonių, o 2013 m. – 470 ,  o  2014 m. per  pirmajį pusmetį  jau  apie 1000 lankytojų. Turėkim omeny, kad šiemet – tai jubiliejiniai metai.

V. Juraitis,  kalbėdamas apie leidinį, kaip kituose susitikimuose su skaitytojais, padėkojo rėmėjams ir pažymėjo  ,,Pilies“ draugijos narių svarbą  paremiant šį leidinį. Tarp rėmėjų yra ir draugijos nariai, jos įkūrėjas Edmundas Kulikauskas, rašytojas Kazys Almenas…Taip pat autorius  pasidžiaugė, kad  jau  nuo seno suprantąs ir  jaučiąs, kaip  svarbu  dalyvauti bendruomenių veikloje, jei ne bendruomenystė, tai   daugelis renginių, parodų atidarymų būtų pustuščiai…

Pridedame MA  Vrublevskių bibliotekos   svetainės nuorodą apie renginį.

www.mab.lt/lt/naujienos/1201