Pagrindinis puslapis Uncategorized Po 5 metų pertraukos – atnaujintas „Medžiotojas ir meškeriotojas“

Po 5 metų pertraukos – atnaujintas „Medžiotojas ir meškeriotojas“

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija atnaujino jai priklausančio žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ leidybą. Po 5-erių metų pertraukos skaitytojus pasiekė atnaujintas žurnalo numeris medžioklės ir žvejybos entuziastams, visiems gamtos mėgėjams ir siekiantiems ją pažinti bei joje propaguojantiems aktyvų poilsį.

Žurnalo ištakos siekia 1927 m., kada šis žurnalas buvo pradėtas leisti šviesaus atminimo prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Su gana ilgom pertraukom, skirtingo formato ir apimties žurnalas buvo leidžiamas iki 2006 m., kada, išleidus 105 numerį, žurnalo leidyba laikinai nutrūko.

Kodėl po kelerių metų pertraukos vėl nuspręsta atnaujinti žurnalo leidybą? Į šį klausimą, keldamas tikslus žurnalui, atsako Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, kardiochirurgas prof. Rimantas Benetis: „Žurnalas yra platforma, kuria naudodamasi Draugija gali išsakyti savo idėjas. <…> leidinys taps šaltiniu, aktyviai siurbiančiu informaciją iš Draugijos, dalins ją visiems, nors kiek besidomintiems žvejyba, medžiokle, gyvūnija ir Draugijos veikla, o kiekvienas medžiotojas ar žvejys „Medžiotojo ir meškeriotojo“ puslapiuose bus mokomas, šviečiamas ir auklėjamas. Žurnale Draugija kels idėjas, kontraversiškus, diskutuotinus klausimus, juos spręs ir ieškos atsakymų, leidinys padės centralizuotai skelbti svarbius įstatymus, nutarimus, oficialiuosius aktus, čia bus viešinamos aktyvesnių medžiotojų ir piliečių mintys.“

Pirmasis atkurto „Medžiotojo ir meškeriotojo“ žurnalo numeris supažindina su medžioklės ir žvejybos pagrindais bei subtilybėmis, pasakoja apie medžiotojų ir žvejų gyvenimo būdą, pateikia įvairių naudingų ir praktiškų patarimų, informuoja apie su medžiokle ir žvejyba susijusius renginius, pateikia šalies ir užsienio naujienų, analitinės, istorinės, pažintinės ir mokomosios medžiagos apie medžioklę ir žvejybą, ekspertų ir patyrusių specialistų patarimų, suteikia išsamios informacijos apie Lietuvos medžiotojų ir žvejų organizacijų veiklą. Pirmajame atnaujintame numeryje apžvelgiama žurnalo istorija, pateikiamos Draugijos veiklos aktualijos, jame rasite medžioklės taisyklių naują redakciją, susipažinsite su bebrų medžioklės subtilybėmis bei patiekalais iš šio gyvūno mėsos, informacijos apie egzotišką mūsų vandenų žuvį – nėgę, reportažą apie vėplių medžioklę Čiukčijoje ir daug kitų medžiotojams ir žvejams bei gamtos mėgėjams įdomių ir aktualių temų.

Žurnalo redakcija tikisi, kad naujas leidinys savo tematika ir turiniu pritrauks ne vien patyrusius medžiotojus ir žvejus, bet ir tokiu laisvalaikiu dar tik besidominčius žmones, būsimus medžiotojus ir žvejus, medžioklės trofėjų kolekcionierius, aktyvaus laisvalaikio gamtoje entuziastus ir gyvosios gamtos mėgėjus. Žurnalas suburia bendraminčius, padeda jiems dalintis informacija bei patirtimi, o žurnalo puslapiai tampa nuolatiniu medžioklei ir žvejybai skirtu abipusio bendravimo forumu tarp Draugijos, ją atstovaujančios žurnalo redakcijos ir skaitytojų.

Žurnalas 52 puslapių, gausiai iliustruotas, modernaus dizaino, pirmojo numerio tiražas 2 000 egz., jis leidžiamas kas 2 mėnesius (6 numeriai per metus).

Daugiau informacijos: Artūras Mankevičius, žurnalo „Medžiotojas ir meškeriotojas“ vyriausiasis redaktorius, tel. (8 5) 2790297, +37060604881, e. paštas: mmredakcija@gmail.com