Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Pirma pergalė kelyje link geriausio pėstininkų skyriaus titulo

Pirma pergalė kelyje link geriausio pėstininkų skyriaus titulo

Pirma pergalė kelyje link geriausio pėstininkų skyriaus titulo

Aurelijos Olendraitės nuotr.

J. eil. Lina Jankevičiūtė, www.voruta.lt

Pelnyti geriausiųjų titulą nėra lengva, jį išlaikyti – dar sunkiau. Visgi, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 804 Trakų – Elektrėnų kuopos kariai įrodė, kad nuosekliu darbu ir trykštančia motyvacija galima titulą ne tik pelnyti, bet ir išlaikyti.

Atkrintamieji etapai į jau tradicija tapusias kasmetines Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybas prasidėjo. Pirmasis jų – Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) varžybos rinktinės lygmenyje. Būtent šiose varžybose pirmosios vietos nugalėtojais buvo paskelbti 804 kuopos kariai, nušluostę nosis net aštuoniems KASP Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės bei dviem svečių teisėmis dalyvavusiems Lietuvos šaulių sąjungos ir Gedimino štabo bataliono skyriams.

Varžybos, trukusios dvi paras, kaip jau įprasta, nebuvo lengvos. Besivaržantys skyriai turėjo įveikti eilę užduočių. Buvo tikrinami jų medicinos, radijo ryšių, šaudymo, granatos mėtymo, inžineriniai gebėjimai, išgyvenimo gamtoje įgūdžiai, loginis mąstymas, ištvermė. 804 kuopos kariams situaciją apsunkino ir jaučiamas nebylus aplinkos spaudimas – juk jie prieš metus buvo pripažinti geriausiais visose Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose. Skyriui pasirodžius inžinerijos užduoties vietoje, užduoties instruktorius vyr. srž. Rimvydas Matuzonis kalbėdamas su kolegomis nedaugžodžiavo: “Pasitraukit šonan, šitie – žvėrys!”. Ir išties, skyriaus kariai buvo vieninteliai įveikę šią užduotį laiku ir iki galo.

Skyriaus vadui ltn. Mariui Bankauskui šios varžybos buvo pirmos. Dalindamasis įspūdžiais po varžybų karys pabrėžė, kad jam garbė vadovauti šiam skyriui. “Visi esame orientuoti į rezultatą, vieni kitus palaikom. Kiekvienas turime savo stiprių ir silpnų pusių, jas aiškiai žinodami gebėjome išnaudoti stipriąsias kiekvieno kario savybes vos tik prireikus. Varžybos buvo intensyvios, džiaugiuosi, kad skyrius rado savyje tvirtybės peržengti skausmą bei nuovargį ir padėti vieni kitiems”.

804 Trakų – Elektrėnų kuopos kariai nesiruošia užmigti ant laurų ir toliau nepailsdami ruošiasi sekančiam etapui, kuriame teks varžytis su geriausiais visos Lietuvos Krašto apsaugos savanorių pajėgų skyriais. Minėtųjų varžybų pirmųjų trijų vietų nugalėtojai užsitikrins sau kelią į prestižines Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybas.