Pagrindinis puslapis Lietuva Pensijų skaičiuoklė padės apsispręsti, kaip kaupti pensiją

Pensijų skaičiuoklė padės apsispręsti, kaip kaupti pensiją

2013 m. kovo 13 d. visuomenei pristatyta prognozuojamos pensijos skaičiuoklė, kuri padės dirbantiesiems apsispręsti, kaip geriausia kaupti pensijai.

Nuo šių metų pradžios įsigaliojus Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms, žmonės, kurie iki šiol pensijai kaupė pensijų fonduose, nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio turi apsispręsti, ar toliau kaupti pensijų fonduose ankstesnėmis sąlygomis, ar tęsti kaupimą papildomai primokant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės biudžeto, ar stabdyti kaupimą.

Jei nurodytu laikotarpiu žmogus nepasirinks jokio varianto, pensijų kaupime žmogus liks dalyvauti ankstesnėmis sąlygomis, t. y. bus pervedama tik nustatyta „Sodros“ įmoka.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Audrius Bitinas teigia, kad tiek valstybė, tiek pensijų kaupimo bendrovės dės visas pastangas ir suteiks dirbantiesiems kiek įmanoma daugiau išsamios informacijos apie tai, kokios pensijos jie gali tikėtis priėmę vieną ar kitą sprendimą. „Kviečiame žmones atsakingai įsivertinti visus niuansus, aktyviai konsultuotis ir pasirinkti geriausiai jų asmeninę situaciją atitinkantį sprendimą kaip kaupti pensijai toliau. Kadangi nėra vieno teisingo sprendimo visiems, esame parengę specialią skaičiuoklę, kuris padės apsispręsti. Jos pateikiami duomenys yra labai preliminarūs, tačiau žmogus matys bendras tendencijas ir galės lengviau įsivertinti, kokios pensijos jis gali tikėtis senatvėje, pasirinkęs vieną iš trijų variantų“, – sako viceministras.

Skaičiuoklės duomenys bus preliminarūs, kadangi kiekvieno žmogaus situacijai įvertinti reiktų įvesti konkrečias sąlygas. Šis įrankis, atsižvelgiant į įvestą žmogaus amžių, lytį, gaunamas pajamas, darbo stažą, dalyvavimą privačiame kaupime, preliminariai įvertins, kokią pensiją žmogus gautų ateityje, jei iki pensijos dirbtų tokiomis pat sąlygomis kaip nurodė.

Skaičiuoklė sukurta taip, kad parodytų tikėtiną pensijos dydį šiandienos kainomis ir pinigų verte, kad žmogus galėtų palyginti su dabartiniais atlyginimais.

Šią skaičiuoklę rengė ir tarpusavyje derino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos bankas, pensijų kaupimo bendroves vienijančios asociacijos.

Visa detalesnė informacija apie pasirinkimo būdus ir skaičiuoklė paskelbta www.pensijusistema.lt. Nuorodos į ją yra ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Sodros“, pensijų kaupimo bendrovių ir kitose svetainėse. (Dėl didelio lankytojų srauto svetainėje galimi techniniai nesklandumai, tačiau jie bus pašalinti kaip galima greičiau.)

Ruošiantis pataisų įgyvendinimui, ministerija aktyviai bendradarbiauja su „Sodra“ ir pensijų kaupimo bendrovėmis. „Pensijų kaupimo bendrovės jau intensyviai ruošiasi naujosios tvarkos įgyvendinimui ir sklandžiam perėjimui prie naujosios sistemos, investuojamos papildomos lėšos į darbuotojų ir finansų tarpininkų mokymus, operacinių sistemų parengimą, dokumentų ruošimą, informaciniai-aiškinamajai kampanijai klientams ir visuomenei. Siekiame, kad šalies gyventojus pasiektų teisinga informacija apie naująją kaupimo pensijai tvarką“, – sakė Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

2004 metais pradėjusioje veikti pensijų kaupimo sistemoje dalyvauja du trečdaliai visų dirbančiųjų, apie 1,07 mln. žmonių.

Ministrės patarėja ryšiams su visuomene Vaida Vincevičiūtė