Pagrindinis puslapis Uncategorized Pažintis su Ispanijos Extremadura regiono gamta

Pažintis su Ispanijos Extremadura regiono gamta

Šių metų kovo 8 – 15 dienomis Griškabūdžio gimnazijos tarptautinio Comenius projekto „Human beings in the nature“ komanda dalyvavo dar viename, jau penktajame, parterių susitikime, kuris vyko Ispanijoje, Navalmoral de la Mata mieste. Į kelionę vyko 8 mokyklos bendruomenės nariai – 5 moksleiviai ir 3 pedagogai.

Prieš kelionę mokiniai anksčiau lankęsi Vokietijoje ir Olandijoje bei lapkritį priėmę užsieniečius Griškabūdyje rašė straipsnius projekto žurnalui, kuriuose pasakojo savo įspūdžius ir patirtį, o moksleiviai, kurie vyko į Ispaniją maketavo žurnalo viršelį. Visi lietuvaičių darbai labai patiko partneriams, vieną iš jų buvo nuspręsta panaudoti spausdinant žurnalą.

Savaitė, praleista Ispanijoje, buvo labai užimta. Sekmadienį, kaip įprasta, moksleiviai praleido su šeimomis, kuriose buvo apgyvendinti, o nuo pirmadienio visi susirinkę pradėjo veiklas, numatytas ispanų sudarytoje programoje: griškabūdiečiai aplankė Gvadalupės miestelį, garsų tarp piligrimų, kur ne tik apsilankė veikiančiame vyrų vienuolyne, bet ir vykdė įdomias ispanų mokytojų paruoštas užduotis. Taip  moksleiviai  artimiau susipažino su bendraamžiais iš kitų šalių, pamatė miestelį vietinių akimis, galėjo laimėti paruoštus prizus. „Gaila, kad nelaimėjom“- prasitarė devintokai Modestas Trečiokas ir Erikas Mieliauskas, „bet tai nei kiek nesugadino nuotaikos, buvo labai smagu“.

„Įspūdžiai neišdildomi – nuostabi architektūra, įdomi ir įvairiapusė miesto istorija, draugiški vietiniai, puikus oras“ – apie ekskursiją į Toledo pasakojo socialinė pedagogė Auksė Makūnienė. Tuo tarpu anglų kalbos mokytojai Jurgitai Bernotienei labiausiai įsiminė išvyka į Trujillo. „Gidas ypatingai įdomiai pasakojo apie šį viduramžių miestą, jo istoriją, gyventojus, net lietuviškus gandrus, kurie krauna lizdus ant kiekvieno mieste easnčio bokšto“.

Kadangi projektas tiesiogiai susijęs su gamta, projekto dalyviai turėjo progą pasigrožėti natūraliais Ispanijos turtais. Lietuviai kartu su kolegomis iš Olandijos ir Vokietijos lankėsi Villuercas geoparke, kur po įspūdingos kelionės autobusu siauru kalnų keliuku ir gerą pusvalandį trukusios kelionės pėsčiomis atsivėrė puikūs kalnuotos vietovės vaizdai. Monfrague nacionaliniame parke mokiniai ir mokytojai grožėjosi įspūdinga panorama bei stebėjo ten gyvenančius erelius bei grifus.  Neblogesni prisiminimai ir iš apsilankymo stalagmitų ir stalaktitų uoloje. „Nieko panašaus nebuvau matęs“ – prisipažino aštuntokas Mindaugas Žukaitis, kalbėdamas apie per milijonus metų iš kristalų susiformavusius darinius. Paskutinė išvyka į gamtą, į Trabuquete draustinį, nors ir varginanti, sužavėjo kalnais, krioklais, laukiniais kalnų ožiais.

Penktadienį moksleiviai ir mokytojai lankėsi tabako ir paprikų ūkyje, kuriame sėkloms daiginti naudojama lietuviška žemė, vėliau mokykloje atliko keletą chemijos eksperimentų – gamino aukso dulkes, varį vertė sidabru ir auksu ir, pasak aštuntokės Agnės Stalioraitytės, suprato, kad chemija gali būti smagi. Apskritai, mokykla lietuviams pasirodė pakankamai skirtinga nuo jų gimnazijos. Dešimtokui Rokui Zymonui didžiausią nuostabą sukėlė tai, kad sporto salėje nėra krepšinio lankų.

Visi keliavusieji vienu balsu tvirtino, kad tai buvo nepamirštama, įspūdžių pilna savaitė.

Paskutinis projekto susitikimas įvyks gegužės 22-25 dienomis Olandijoje.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.  Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingi už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Griškabūdžio gimnazijos Comenius projekto ,,Human beings in the Nature“ komanda