Pagrindinis puslapis Religija Katalikų Bažnyčia Pavogta šv. Jono Pauliaus II relikvija

Pavogta šv. Jono Pauliaus II relikvija

Pavogta šv. Jono Pauliaus II relikvija

Šv. Jono Pauliaus II relikvija Spoleto katedroje 

www.vaticannews.va

Centrinės Italijos Spoleto arkivyskupijos katedros bendruomenė pasigedo popiežiaus šv. Jono Pauliaus II relikvijos. Trečiadienio vakarą katedros zakristijonė pastebėjo, kad trūksta Kryžiaus koplyčioje išstatyto relikvijoriaus su šv. Jono Paulius II kraujo lašu ampulėje.

Renato Boccardo, Spoleto arkivyskupas, kreipėsi į nežinomus vagis prašydamas nedelsiant sugražinti relikviją. Arkivyskupijos kurija dėl vagystės kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus.

Arkivyskupas relikvijoriaus su relikvija pašalinimą iš katedros pavadino šventvagiškiu veiksmu, prisiminė diecezijos tikinčiuosius, kurie kaip ir jis pats, buvęs artimas popiežiaus Jono Pauliaus II bendradarbis, gyvai mena šventąjį popiežių ir yra giliai pamaldūs į jį.

Šv. popiežiaus Jono Pauliaus II relikvijos vagystė giliai žeidžia tikinčiuosius, patikino arkivyskupas Boccardo. Jis reiškė viltį, kad relikvijos nusavintos neapgalvotai, juo labai ne dėl galimo pasipelnymo, mat išvaizdus relikvijorius paauksuotas.

2016 metais šv. Jono Pauliaus II kraujo relikviją Spoleto arkivyskupijai padovanojo Krokuvos arkivyskupas Stanislaw Dziwisz. Ji turėjo būti perkelta į naują Spoleto arkivyskupijos bažnyčią San Nicolò mieste, dedikuotą šv. popiežiui Jonui Pauliui II. Bažnyčios konsekracija turėtų įvykti spalio 22 dieną. (SAK / Vatican News)