Pagrindinis puslapis Uncategorized Pavirvytės dvaro sodyboje vyko pirmieji mokymai visuomenei

Pavirvytės dvaro sodyboje vyko pirmieji mokymai visuomenei

Spalio pradžioje Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko name (Pavirvytės g. 14, Pavirvytės km., Viekšnių sen., Mažeikių r.) vyko pirmieji mokymai visuomenei. Mokymų dalyvius, tarp kitų specialistų,  konsultavo ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių skyriaus vedėjas Antanas Eičas.

Mokymai – viena iš VšĮ „Kultūros paveldo akademija“ kartu su partneriu iš Norvegijos karalystės įgyvendinamo projekto „Lietuvos medinio kultūros paveldo aktualizavimas ir išsaugojimas bendradarbiaujant su Norvegijos kultūros paveldo specialistais ir pritaikant Norvegijos patirtį tvarkant Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko namą“ (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 36246) veiklų.
Mokymų visuomenei dalyviai turėjo galimybę išgirsti apie projektą, jo vykdymo eigą, susipažinti su  kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų finansavimo ir kompensavimo galimybėmis, gaisrinės saugos įgyvendinimo kultūros paveldo objektuose praktiniais aspektais ir dažniausiai daromomis klaidomis, suprasti daugiau apie kultūros paveldo apsaugos ištakas bei aktualijas, kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančius teisės aktus. Taip pat dvare susirinkę dalyviai diskutavo tautinių mažumų paveldo svarbos klausimais, juos konsultavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių skyriaus vedėjas AntanasEičas bei Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas.
Antrąją mokymų dieną susirinkę visuomenės atstovai dalyvavo praktiniuose medinio paveldo užsiėmimuose Viekšnių miestelyje (Mažeikių r.), garsėjančiame savita medine architektūra ir turtinga istorija (u.k. 31793). Mokymų dalyviai nagrinėjo miestelio urbanistinius sprendimus, vertino medinės architektūros autentiškumą, unikalumą, svarbą, teikė jos išsaugojimo galimybes ir siūlymus.
Mokymai pritraukė tiek paveldosaugos srities  specialistus, tiek visuomeninkus iš visos Lietuvos: Druskininkų, Jurbarko, Tauragės, Vilniaus, Kauno, Telšių, Plungės ir kitų miestų bei rajonų.
 
Projektas yra finansuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimo ir atgaivinimo programą. Šio projekto tikslas – Lietuvos medinio kultūros paveldo aktualizavimas ir išsaugojimas bendradarbiaujant su Norvegijos kultūros paveldo specialistais ir pritaikant Norvegijos patirtį tvarkant vertingą Pavirvytės dvaro sodybos dvarininko namą (unikalus kodas Kultūros vertybių registre – 36246).
Projektą bendrai finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal Europos ekonominės erdvės finansinį mechanizmą ir Lietuvos Respublika.

paveldo-akademija.lt  nuotr.