Pagrindinis puslapis Sena Voruta Paveikslą ir ekspozicijas aplankė daugiau kaip 5 tūkst. žmonių

Paveikslą ir ekspozicijas aplankė daugiau kaip 5 tūkst. žmonių

Prasidėjus tarptautinei parodai, kurios žymiausiu eksponatu tapo įspūdingasis Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslas, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Lietuvos dailės muziejus sulaukė tūkstantinio lankytojų antplūdžio.
 
Skaičiuojama, kad per pirmąją savaitę po tarptautinės parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje… Žalgirio atodangos“ atidarymo (vykusio šių metų lapkričio 10-ąją), Lietuvos dailės muziejaus padalinio Radvilų rūmų salėse įrengtas ekspozicijas aplankė per penkis tūkstančius sostinės gyventojų ir miesto svečių.
 
Kaip pastebima, parodos lankytojai aktyviai domisi ne tik ekspozicija. Susipažinimas su XV a. mūšio pergalės trofėjais, archeologiniais eksponatais, Žalgirio herojų įvaizdžiais mene – tik viena renginio dalis. Norintiems turiningai praleisti laiką, parodos organizatoriai siūlo ir aktyvius užsiėmimus.
 
Taip pat nuolat organizuojamos teminės akcijos. 
 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų darbuotojai ir jų kolegos iš Lietuvos dailės muziejaus nuolat stengiasi paįvairinti lankytojams skirtą parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje… Žalgirio atodangos“ programą.

„Juk savaitgalį galima praleisti prasmingai ir kultūringai. Po kino filmo ar spektaklio taip pat galima užsukti ir į parodą. Ja ypatingai džiaugiasi šeimos. Užsiėmimų metu vaikai ir suaugę ne tik daug sužino apie Žalgirio epochos gyvenimą. Savo rankomis pasigaminę suvenyrą jie tiesiog nekantrauja išbandyti ir kitas edukacines bei kultūrines programas“, – komentavo Birutė Šulinskienė, Valdovų rūmų muziejaus darbuotoja ir parodos informacijos centro vadovė.
 
Pranešama, kad jubiliejinio, 10 000-ojo, šios parodos lankytojo laukia dovana. 
 
Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai nuotr.
 

Naujienos iš interneto